FILOMATA - Liceum

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - zapewniamy start w dorosłość
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataLiceum

PERSPEKTYWY 2019 - MAMY TYTUŁ „ZŁOTEJ SZKOŁY”

11 Stycznia 2019, 1:04

W ogłoszonym 11 stycznia 2019 rankingu PERSPEKTYW nasze liceum znalazło się w gronie złotych szkół. Tytuł przysługuje 200 najlepszym szkołom w Polsce. Brane pod uwagę są wyniki egzaminów maturalnych uczniów na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz udział w olimpiadach przedmiotowych. I chociaż nie dla rankingów staramy się pracować na rzecz nowoczesnej i efektywnej edukacji – ten wynik bardzo nas cieszy.
Liceum Ogólnokształcące FILOMATA w 2019 roku zostało sklasyfikowane na:
                  1 miejscu w Gliwicach
                  7 miejscu w województwie śląskim
                  103 miejscu w Polsce

Gratulujemy całej społeczności filomackiej: uczniom, nauczycielom i rodzicom.


AKADEMIA FILOMATY – JUŻ CZAS !!!

15 Maja 2019, 1:19

Zgodnie z tradycją, już po raz 20 Akademia FILOMATY  w ostatni dniu roku szkolnego przyzna nagrody:

PRIMUS INTER PARES - nagroda dla najlepszego ucznia,
SOCIETATI CONSULENS - nagroda dla najaktywniejszego społecznika,
CORPORE FIRMISSIMUS - nagroda dla najlepszego sportowca,
ARTIFEX OPTIMUS
- nagroda na najlepszego artysty.

Już czas, aby klasy nominowały swoich kandydatów do poszczególnych nagród. Wnioski, w zaklejonych kopertach, należy złożyć do 5 czerwca w sekretariacie szkoły.

Regulamin Akademii FILOMATY

WNIOSKI:

PRIMUS INTER PARES
SOCIETATI CONSULENS
CORPORE FIRMISSIMUS
ARTIFEX OPTIMUS


ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 Kwietnia 2019, 12:43

26 kwietnia uczniowie klas siódmych zaprosili filomacką społeczność do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenki „Witaj, majowa jutrzenko" oraz solowej gry na flecie w wykonaniu Asi Sztandar. Najważniejszym elementem obchodów była projekcja filmu nakręconego przez naszą młodzież, którego bohaterowie – współcześni uczniowie – przenoszą się w czasie i mają okazję współuczestniczyć w wydarzeniach historycznych, m.in. obradach Sejmu Wielkiego, a także poznać wybitne postaci polskiego oświecenia: Hugona Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego, Ignacego Krasickiego, a nawet samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie mają możliwość poznać założenia rewolucyjnej uchwały majowej. Przypominają również o narodowym Święcie Flagi, obchodzonym 2 maja. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.


POŻEGNANIE KLASY III ROCZNIK 2019

27 Kwietnia 2019, 4:57

Za nami uroczystość ukończenia szkoły przez kolejny rocznik Abiturientów naszego LO.
Kochani – dziękujemy Wam za wspólne lata, za energię, emocje, pracę, uśmiech – za wszystko to, co było piękne i za wszystko to, co było trudne. Życzymy Wam pełni życia, spełnionych marzeń, osiągniętych celów, ludzkiej życzliwości i dobra.
Zamykacie pewien etap – to nie wróci więcej, jednak pozostawiamy Was w swoich sercach, z nadzieją, że będziecie do nas zaglądać. Zawsze będziecie oczekiwanymi Gośćmi.
Prezydentem Rzeczpospolitej Absolwenckiej na rok 2019/2020 została Klaudia Szczepanik.
Jeszcze tylko egzaminy, a potem … szczęśliwej drogi, już czas!
Zdjęcia wykonał Pan Rafał Sułek - serdecznie dziękujemy!

galeria zdjęć na FB


WIELKA GALA ZWOLNIONYCH W TEORII

25 Kwietnia 2019, 12:32

24 kwietnia odbyła się w Warszawie Gala Finałowa  Olimpiady Zwolnieni z Teorii. POKLIKANI odebrali nagrodę Srebrnego Wilka. Gratulujemy!

Na Gali Finałowej wyróżnionych zostało  30 szkół  mających najwyższą pozycję w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii. Dyplomy dla najlepszych szkół za 2019 rok oraz najbardziej zaangażowanych nauczycieli wręczone były przez Ambasador USA w Polsce oraz przedstawicieli Google.org, Pracuj.pl i Allegro. LO FILOMATA znalazło się na 9 miejscu w Polsce.


OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII

17 Kwietnia 2019, 12:20

W tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii filomacka drużyna POKLIKANI w składzie: Mateusz Bugajak, Filip Kciuk, Wiktor Kordala, Dorota Spyra, Magda Zajęcka zdobyli dwa niezwykle prestiżowe wyróżnienia:

 

projekt otrzymał również nominację do nagrody Złotego Wilka - Gratulujemy!


TOLERANCJA I WSPÓŁPRACA

12 Kwietnia 2019, 12:02

Naszym gościem był Tomasz Bilicki, do którego dołączyli Sara, Hubert i Filip z Fundacja Innopolis - Klub Liderów Młodzieżowych
Dziękujemy za trzy inspirujące spotkania, za rozmowy, autentyczność, wiedzę, za wiarę, że każdy ma talent i pokazanie, że sam talent nie wystarczy. Bez naszego działania i pracy cudu nie będzie
Sara Sulikowska Hubert Jabłoński-Kucharz Filip Klonowicz – szacunek i wdzięczność za podzielenie się Waszymi historiami i chęć przyjechania do FILOMATY

 


GRAŻYNA BIZNESU

11 Kwietnia 2019, 11:59

Czy to tylko kolejny, prześmiewczy pomysł na zdobycie poklasku i sławy w Internecie przez grupę, najwyraźniej narzekających na nadmiar czasu, nastolatków? Czy chwytliwa nazwa i ciesząca zachłanne oko grafika to wszystko, czym można się zachwycić?

Niekoniecznie. Pozwól, że Cię przekonamy.