FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

EKO- TYDZIEŃ

22 Września 2019, 12:03

Za nami pracowity tydzień ekologiczny. Każdy dzień dedykowany był innej aktywności. Znaleźliśmy odpowiedzi na tak ważne pytania jak : Dlaczego nie wolno hałasować w lesie ? Byłeś w lesie, pozostały Ci papierki .Co z nimi zrobisz?

Dlaczego nie wolno wypalać traw ? Dlaczego należy chronić lasy ?

W jaki sposób dzieci mogą oszczędzać wodę ? Czy można myć samochód w rzece? W jaki sposób należy segregować śmieci ? W jaki sposób można pomóc ptakom przetrwać zimę ?

Oprócz tego było dużo zabawy - przebrania w Eko-stroje oraz samodzielne wykonanie Eko- zabawek.


MISIE W MINI-KOMISARIACIE

17 Września 2019, 7:34

W piątek 13 września grupa Misiów odwiedziła Mini-komisariat przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Była to bardzo interesująca i pełna atrakcji wizyta, podczas której przedszkolaki miały okazje pochwalić się swoją wiedza na temat zasad bezpieczeństwa panujących na drodze, w domu oraz przedszkolu, utrwalili znane im już numery alarmowe oraz każdy stał się także bohaterem niebezpiecznej sytuacji. Główną atrakcją niewątpliwie była możliwość wcielenia się w role kierowcy radiowozu oraz zamknięcie kolegów w samochodowym więzieniu.

 


ZAJĘCIA MONTESSORI

8 Września 2019, 6:50

Po rocznej przerwie w naszym przedszkolu ponownie rozpoczeliśmy zajęcia metodą Montessori. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały salę z pomocami edukacyjnymi. Podczas pierwszych zajęć wspólnie ustaliliśmy kontrakt z zasadami, których będziemy przestrzegać podczas zajęć, aby nauka i zabawa była bezpieczna.

 


ZAKOŃCZENIE WAKACJI

31 Sierpnia 2019, 9:13

30 sierpnia w naszym przedszkolu żegnaliśmy wakacje ! Przygotowaliśmy mały piknik dla dzieci, podczas którego przedszkolaki miały możliwość przebrania się za swojego ulubionego bohatera lub postać z bajki. Nie zbrakło zdrowych przekąsek i dobrej zabawy w rytmie ulubionej dziecięcej muzyki!  


ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

23 Sierpnia 2019, 4:05

W tym tygodniu w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia adaptacyjne i tym samym  odwiedzają nas bardzo mili goście…dzieci, które już 2 września  rozpoczną swoją przedszkolną przygodę w grupie Tygrysków. Podczas zajęć adaptacyjnych dzieci oraz ich rodzice poznają nasze przedszkole, nauczycieli oraz swoich nowych kolegów i koleżanki. Biorą udział w zajęciach i bawią się w swojej sali oraz na placu zabaw.


WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

2 Sierpnia 2019, 11:43

Dziękujemy Rodzicom dzieci z grupy Tygrysków za obecność na spotkaniu

zobacz szczegóły dotyczące zajęć adaptacynych


RUCH TO ZDROWIE !

2 Sierpnia 2019, 9:29

"Czy to chłopiec, czy dziewczynka,
chce być sprawny jak sprężynka.
Ćwiczy całe dnie i ranki,
skacząc stale przez skakanki.
Więc pamiętaj zawsze o tym,
kto nie ćwiczy ma kłopoty!".

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie, tak więc również przedszkolaki codziennie bawią się na świeżym powietrzu. Pogoda jest wspaniała, zabawki też są, to i nawet udaje nam się dwa razy w ciągu dnia wyjść na nasz plac zabaw!

 

 

 


WIZYTA JEŻYKA

1 Sierpnia 2019, 9:46

Niedawno odwiedził nas w przedszkolu Jeżyk! Przydreptał nie wiadomo skąd kierując się do naszego placu zabaw.  Daliśmy mu wody, ale niestety zwierzątko miało chore łapki i z trudem się poruszało. Na szczęście mamy fajnych Rodziców i mama Zuzi zabrało go do weterynarza i tam mu pomogli! Dziękujemy pani Michalinie !


WAKACJE

1 Sierpnia 2019, 9:36

W czasie wakacji nasza placówka jest otwarta i chętne dzieci przychodzą do przedszkola. Zajęć dydaktycznych jest mniej, ale za to dużo przebywamy na placu zabaw, rysujemy, ćwiczymy pisanie, konstruujemy, bawimy się matematyką, śpiewamy, tańczymy, ćwiczymy języki obce naturalnie, gramy w piłkę nożną, wymieniamy się zabawkami, wyklejamy i czytamy. Jest fajnie :)

 
 

DREAM PARK

20 Czerwca 2019, 9:25

18 czerwca jeżyki, misie i tygryski wybrały się do dream parku w Ochabach na wycieczkę kończąca rok szkolny. Piękna pogoda dopisała dzięki czemu dzieci korzystały z dmuchanych zamków, zwiedziły park miniatur, mini zoo, park dinozaurów i bawiły się na placu zabaw. 
Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone i zadowolone.