FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaŚwietlicaKonkursy

QUILLINGOWE OBRAZKI – ŚWIETLICOWY KONKURS MANUALNY

15 Kwietnia 2018, 11:25

Uczniowie czekając z utęsknieniem na wiosnę i Święta Wielkanocne wykonali obrazki techniką quillingową.  Pieski, motylki, kwiatuszki, koniki, zajączki czy owieczki to tylko niektóre z pomysłów, jakie zaprezentowali. Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki polegająca na ręcznym tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru. Papierowe paski zwija się w formę sprężynki, której nadaje się różne kształty przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Powstałe formy układa się obok siebie tworząc oryginalne obrazki, mozaiki i wzory. Technika ta choć nie trudna to czasochłonna i wymaga sporo cierpliwości. Swoje prace dokończyło 22 uczniów, którzy wzięli udział w konkursie.

 


MAM TALENT 2018

18 Marca 2018, 10:58

26 lutego 2018 roku uczniowie na nowo mogli pochwalić się swoimi zdolnościami podczas kolejnej edycji świetlicowego konkursu „MAM TALENT”.

Zwycięzca zagrał na pianinie utwór „Despacito” Luisa Fonsi i bardzo szybko oczarował publiczność oraz jurorów. Widownia klaskała w rytm znanej piosenki i nagrodziła pianistę najgłośniejszymi brawami. Również jurorzy jednogłośnie przyznali wykonawcy nagrodę główną. Wyjątkowo utalentowanym uczniem tegorocznej edycji MAM TALENT został MAKS MAJNUSZ.


MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY

25 Lutego 2018, 10:30

 

Rozstrzygnięty został konkurs pod tytułem „EKO-OZDOBA ŚWIĄTECZNA” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 20 w Gliwicach.  Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Zofia Sieczkowska z kl. II a zajęła drugie miejsce za wykonanie choinki z kapsli.

Julia Tumidajewicz z kl. II a otrzymała wyróżnienie za choinkę z patyków.

W konkursie udział wzięły również: Polina Mazur z kl. III b, Emilka Bosakowska z kl. II a, Hanna Jatta z kl. II a, Magdalena Wieczorek z kl. II a i Helena Fiegler z kl. I b.

Konkurs polegał na wykorzystaniu w plastyce naturalnych materiałów odpadowych. 

Wszystkim uczennicom dziękujemy za reprezentowanie naszej świetlicy!!!


XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

25 Lutego 2018, 10:28

 

Konkurs dotyczył Bożonarodzeniowych dekoracji i organizowany był po raz siedemnasty przez Szkołę Podstawowa nr 8 w Gliwicach.

Patryk Spałek z kl. 4b zajął pierwsze miejsce w kategorii kompozycja przestrzenna (grupa wiekowa klasy IV-VII)

Kinga Indeka z kl. 1a otrzymała wyróżnienie w kategorii ozdoba choinkowa (grupa wiekowa klasy I-III)

Prace uczniów w kategoriach: kompozycja przestrzenna, ozdoba choinkowa i dowolna praca plastyczna (dla każdej grupy wiekowej osobno) oceniało jury. Co roku w konkursie udział bierze ponad 20 placówek z Gliwic.

Patrykowi i Kindze GRATULUJEMY!!!


MISTRZ JENGA

24 Stycznia 2018, 6:29

W listopadowe popołudnia w naszej świetlicy odbywał się konkurs zręcznościowy zatytułowany „MISTRZ JENGA”, który polegał na grupowym budowaniu, coraz wyższej, a tym samym bardziej ażurowej wieży z klocków Jenga. Układając wieżę trzeba było poradzić sobie nie tylko z emocjami i trzęsącymi się dłońmi. Niejednokrotnie potrzebna była umiejętność logicznego myślenia oraz podstawowa wiedza z zakresu budowania wysokich konstrukcji.
W konkursie wystartowało 59. uczestników z klas I - VI, którzy w czterech etapach, z ogromnym zaangażowaniem i determinacją, walczyli o zwycięstwo.
W wielkim finale, który odbył się 8 grudnia, spotkały się dwie uczennice: Polina Mazur z kl. III b, która w półfinale pokonała Franciszka Borgosza z kl. IV b, Tymona Kopczyka z kl. I a, Sylwię Larysz z kl. V a i Asię Sztandar z kl. VI a oraz Ola Sztandar z kl. V a, która w swoim półfinale wyeliminowała z gry Anię Migdał z kl. II b, Karolinę Foit z kl. II a, Przemka Siekanowicza z kl. II b i Olę Słowikowską z kl. V a.Niezwykle emocjonująca gra finałowa, która trwała blisko pół godziny, wyłoniła zwycięzcę. Zaszczytny tytuł MISTRZA JENGA otrzymała Polina Mazur.
 

Serdecznie gratulujemy!!!!!!!!

 


BETLEJEMSKI ŻŁÓBEK

7 Stycznia 2018, 5:56

„I pomyśl, jakie to dziwne,

że Bóg miał lata dziecinne,

matkę, osiołka, Betlejem” (ks. Jan Twardowski)


NASZE DRZEWO

23 Listopada 2017, 7:58

10 listopada br., w naszej świetlicy, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu manualnego „NASZE DRZEWO”. Był on skierowany do uczestników zajęć świetlicowych i polegał na wykonaniu przestrzennego drzewka z tekturowych tutek, gałązek, kolorowego papieru, bibuły i dowolnych darów jesieni.

   

W konkursie wzięło udział 40. uczestników. Powstałe prace różniły się zarówno rodzajem „kory” okrywającej pień drzewa, kształtem i kolorystyką liści, jak też wykonaniem dodatkowych elementów zdobniczych,w postaci np. różnych zwierzątek.

Tajne głosowanie, w którym wzięli udział uczestnicy zajęć świetlicowych oraz pracownicy szkoły, przyniosło długo oczekiwane wyniki konkursu. I miejsce zdobyło drzewko wykonane przez dwie autorki: Ewę Wolińską z kl. I b i Asię Wolińską z kl. V b.

Serdecznie gratulujemy laureatkom oraz wszystkim uczestnikom konkursu


MRUGNĘ CZY NIE MRUGNĘ

26 Maja 2017, 11:35

W marcu w naszej świetlicy odbywał się konkurs "Mrugnę czy nie mrugnę?"

            Celem konkursu było wyłonienie spośród wszystkich uczniów biorących udział w rywalizacji tego, który patrząc na swojego przeciwnika dłużej potrafił wytrzymać bez zamykania oczu. Największą wytrwałością we wpatrywaniu się w oczy kolegów i koleżanek wykazała się Asia Sztandar z klasy 5 a, która zdobyła 1 miejsce w konkursie.

Serdecznie gratulujemy !!!


DOBRA WIADOMOŚĆ

14 Maja 2017, 12:11

24 kwietnia br. w Zespole Szkół w Pyskowicach rozstrzygnięty został VIII Ogólnopolski konkurs plastyczny „Ptaki, zwierzaki i inne cudaki” adresowany do wychowanków świetlic szkolnych. Wzięło w nim udział 538. uczniów z różnych części Polski.

Ku naszej ogromnej radości,w kategorii: prace płaskie, I miejsce zajęła nasza uczennica – Marta Michalska z kl. III a. W kategorii: prace przestrzenne II miejsce zajął Franciszek Borgosz z kl. III b. Specjalnym „Dyplomem uznania” odznaczona została również Amelia Grudnik z kl. II b.

   


MAM TALENT

5 Lutego 2017, 3:44

11 stycznia odbyła się kolejna edycja świetlicowego przeglądu talentów, wzorowanego na popularnym programie telewizyjnym „Mam Talent”.