FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaŚwietlicaKonkursy

QUILLINGOWE OBRAZKI – ŚWIETLICOWY KONKURS MANUALNY

15 Kwietnia 2018, 11:25

Uczniowie czekając z utęsknieniem na wiosnę i Święta Wielkanocne wykonali obrazki techniką quillingową.  Pieski, motylki, kwiatuszki, koniki, zajączki czy owieczki to tylko niektóre z pomysłów, jakie zaprezentowali. Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki polegająca na ręcznym tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru. Papierowe paski zwija się w formę sprężynki, której nadaje się różne kształty przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Powstałe formy układa się obok siebie tworząc oryginalne obrazki, mozaiki i wzory. Technika ta choć nie trudna to czasochłonna i wymaga sporo cierpliwości. Swoje prace dokończyło 22 uczniów, którzy wzięli udział w konkursie.

 

Uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli głosować na wystawione obrazki. Mistrzynią quillingu została Julia Tumidajewicz, która wykonała obrazek przedstawiający pieska, drugie miejsce zajęła Emilka Indeka za kolorowego motyla. Na miejscu III znalazły się dwie prace: obrazek z konikami, który wykonała Valeria Vassiljeva oraz wielkanocny zając autorstwa Hani Jatta i Zosi Sieczkowskiej.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Ta forma rękodzieła pobudza wyobraźnię, pomaga ćwiczyć cierpliwość i sprawność manualną a przede wszystkim uspokaja i relaksuje. Polecana nie tylko dzieciom