FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaKronika Szkoły2015/2016

RABKA

20 Czerwca 2016, 10:35

W pięknej Rabce dzieci z klas 1, 2 i 3 spędziły tegoroczną „zieloną szkołę”. Były wędrówki po górach, wycieczki do Zakopanego, zajęcia na basenie, jazda konna, dyskoteki i ogniska. Pogoda dopisała, a czas upływał bardzo szybko. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do Gliwic. BYŁO SUPER!

   

  


ALE LEKCJA!

15 Czerwca 2016, 1:58

Nasza starsza koleżanka, Natalia z klasy 6b przygotowała dla nas, dzieci z klasy 3b ciekawe zajęcia. Najpierw pokazała nam przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną o architekturze, potem rozmawialiśmy o różnych rozwiązaniach architektonicznych, by na końcu zaprojektować i zbudować miasto marzeń. Jesteśmy bardzo dumni ze swej pracy, a Natalce bardzo dziękujemy za tak interesującą lekcję!

  

  


DZIEŃ DZIECKA

13 Czerwca 2016, 10:14

Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa!!!!

Tak właśnie dzieci z klasy 3b spędziły swoje święto w bawilandii CZARY-MARY ! 

Było super!

  

  


ZWIASTUNY 2016

31 Maja 2016, 12:54

23 maja br. w Teatrze Muzycznym odbyła się XI Gliwicka Gala Młodych Talentów.

  

W uroczystości tej wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły:
Alina Oleksy z kl. III a i Zuzanna Kindrat z kl. IV a.
Dziewczynki w czasie Gali otrzymały, z rąk Pana Prezydenta Miasta Gliwice, pamiątkowe statuetki „Zwiastuny 2016” za wysokie osiągnięcia w dziedzinie artystycznej.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom
i życzymy dalszych sukcesów!!!


STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA

31 Maja 2016, 12:47

Pomału, kończąc rok szkolny, chcielibyśmy przypomnieć, że Nasza przygoda ze starszym i młodszym rodzeństwem jeszcze się nie zakończyła. Uczniowie klasy IVa i IVb wspólnie spędzili zeszło wtorkowe godziny na zabawie, pracach plastycznych, ale przede wszystkim na przypomnieniu sobie, że ważną misją starszego rodzeństwa jest troska o swoich młodszych podopiecznych. Uczniowie z klas pierwszych upewnili się, że jeszcze przez kilka lat będzie w Naszej szkole wyjątkowy ktoś, kto zatroszczy się o Nich i pomoże w każdej potrzebie.

  

  


WIOSNA W PIENINACH

25 Maja 2016, 10:11

  

  

Nie ma osoby, której nie urzekłyby piękne górskie widoki w okolicach Kluszkowców. Spędziliśmy tam 5 pogodnych dni. A działo się tak wiele! Były wyzwania  sportowe, turystyczne, kulturalne…Nie sposób było się nudzić. Naprawdę! Płynęliśmy po Jeziorze Czorsztyńskim i odwiedziliśmy okoliczne zamki.


WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!

17 Maja 2016, 9:31

29 kwietnia w naszej szkole uchwalono Konstytucję 3 Maja, odbyło się to na trzeciej i czwartej  lekcji. Zaczęło się muzycznie od gry na flecie poprzecznym,  potem się teleportowaliśmy do roku 1791. Uczestniczyliśmy w debacie pomiędzy Stanisławem Małachowskim, Ignacym Potockim a Hugonem  Kołłątajem. Następnie pojawiła się szkolna wycieczka, która przeczytała nam  fragmenty konstytucji. Po niej ponownie wróciliśmy do 1791 r., aby zobaczyć, jak król Stanisław August Poniatowski składa przysięgę. Na koniec Dominika zaśpiewała pieśń „Jest taki kraj”.

Wiktor Nowakowski

Filomata Express


MAJOWE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

11 Maja 2016, 10:32

Dziś udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Zobaczyliśmy, że biblioteka to miejsce nowoczesne, ciągle się zmieniające. W oddziale dla dzieci można nie tylko skorzystać z Internetu, jest także wifi, możliwość zagrania w PSP, ale przede wszystkim są tu książki. Mnóstwo książek!

  


EGZOTYCZNY GOŚĆ

10 Maja 2016, 8:36

W kwietniu na jedną z lekcji języka angielskiego w klasie 4a zawitał gość z bardzo daleka, a mianowicie z Australii. Chodzi on do 7 klasy, mieszka w Perth i uczy się języka japońskiego. Opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o Australii, m.in. o gorącym klimacie, zwierzętach i ciekawych miejscach wartych odwiedzenia.


HOKEJOWA WYCIECZKA

9 Maja 2016, 9:16

             Klasy trzecie odwiedziły Hokejowy Klub Sportowy GKS Tychy, który w 2005 roku zdobył Mistrzostwo Polski. Klub z Tychów jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii rywalizacji o hokejowy Puchar Polski. 30 grudnia 2008  hokeiści z Tychów zdobyli to trofeum po raz czwarty, a trzeci raz z rzędu. Tym samym, jako pierwszy klub hokejowy     w historii otrzymali Puchar Polski na własność. Nasi uczniowie mieli niebywała okazję poznać zwyczaje, stadion i zawodników tego klubu. Z maskotką – WILCZKIEM i przewodnikiem zobaczyli wszystkie puchary jakie zdobył zespól, mogli przymierzyć hokejowe stroje, by na koniec wycieczki, pod czujnym okiem trenera juniorów, spróbować swoich sił na lodzie.