FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaNasze projektyStarszy brat starsza siostra

AKTUALNOŚCI 2019/2020

23 Września 2019, 10:08


NOWA EDYCJA STARSZEGO BRATA, STARSZEJ SIOSTRY

27 Września 2018, 11:08

Pierwsze zapoznanie już za nami!!!  Uczniowie klas I i IV rozpoczęli wspólną przygodę jako szkolne rodzeństwa. Jest to akcja, którą organizujemy w Naszej szkole już od kilku lat. W tym roku uczniowie klasy 4A opiekuje się 1a, natomiast uczniowie 4b mają na oku 1b.

Początkowo odbyły się zajęcia integrujące pod okiem pedagoga szkolnego, na których uczniowie klas 1 wybrali sobie swoich starszych opiekunów. Było troszeczkę nieśmiałości ale ostatecznie udało nam się połączyć 32 pary. Uczniowie poznali się wzajemnie, zadania zostały omówione, a klasy czwarte zostały pasowane na zaszczytną funkcję Starszego rodzeństwa, co wiązało się ze szczerą obietnicą opiekowania się pierwszakami.

 


STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA

7 Marca 2018, 9:02

Kolejna edycja PROJEKTU STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA, od początku roku cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno pierwszaków jak i uczniów klas czwartych. Czwartoklasiści z klasy IV a zaopiekowali się pierwszakami z klasy I a i analogicznie czwartoklasiści z IV b zaopiekowali się pierwszoroczniakami z klasy I b.

Wspólne zabawy pod okiem pedagoga szkolnego pomogły uczniom lepiej się poznać i ułatwiły odnalezienie się w nowych realiach bycia uczniem klasy I. Dzieci wzajemnie odwiedzają się w trakcie przerw, spędzają wspólnie czas w świetlicy szkolnej i podczas obiadów na jadalni.

Starsi pomagają młodszym w odrabianiu zadania i poznawaniu zakątków Naszej Szkoły, młodsi dostarczają starszemu rodzeństwu mnóstwo radości i dobrej zabawy oraz poczucia, że są za kogoś odpowiedzialni. Dla obojga stron jest to, przede wszystkim  możliwość ciekawego i pełnego radości spędzania wolnego czasu.

 


STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA NAPRAWDĘ DZIAŁA

29 Listopada 2016, 9:35

W tym tygodniu wychowawca klas pierwszych przekonał się, że TAK. Uczniowie klas IV nie ograniczają kontaktów z pierwszakami do zorganizowanych przez pedagoga szkolnego wspólnych zabaw na świetlicy czy szkolnym podwórku.

Czwarte klasy bardzo dobrze zrozumiały o co chodzi w projekcie i wzięły sprawy w swoje ręce. Odwiedzają swoje młodsze rodzeństwo na wielu przerwach w ciągu tygodnia. Pomagają w lekcjach, w zabawie oraz w zwykłej codzienności.  Dają najmłodszym dzieciom Naszej szkoły poczucie, że zawsze mogą na nich liczyć, nie tylko wtedy, kiedy nauczyciel nad tym czuwa.   

 


STARSZY BRAT STARSZA SIOSTRA

9 Listopada 2016, 12:14

Jesienny czas sprzyja wspólnej zabawie przy ostatnich promieniach słońca.

Dzieci z klasy IV zaprosiły więc swoje szkolne, młodsze rodzeństwo do zabawy na Naszym podwórku.