FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaKronika Szkoły2017/2018

ODYSEJOWE WARSZTATY

18 Czerwca 2018, 4:15

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a my już planujemy przyszłoroczne zmagania konkursowe. Dziś warsztaty z mechaniki poprowadził dla nas pan dr Andrzej Wilk- pracownik Politechniki Śląskiej. Dziekujemy za dziś i przyznajemy, że noie możemy się doczekac kolejnych zajęć!


ZIELONO NAM…

13 Czerwca 2018, 11:03

bo właśnie wróciliśmy z Zielonej Szkoły w Rabce-Zdrój. Przez 5 dni od 21 do 25 maja wszystkie klasy naszej szkoły spędziły czas na łonie natury, żeby naładować baterie przed ostatnim zakrętem w roku szkolnym 20117/18. Oto fotorelacja z tych pięknie przeżytych dni…

 

 


JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

12 Czerwca 2018, 4:10

Dnia 8 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

Dlaczego wspólnie czytaliśmy? Bo czytanie to zabawa i nauka, czytanie to rozrywka i czas wytchnienia. Bo czytanie jest…w modzie!!!

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

 


ODWIEDZINY MISTRZA POLSKI W ŻONGLOWANIU

10 Czerwca 2018, 9:22

Dziś odwiedził naszą szkołę mistrz Polski i Europy w żonglowaniu pilka można. Ale była zabawa! Dziękujemy!

 


ZIELONA SZKOŁA W STRONIU ŚLĄSKIM

27 Maja 2018, 9:52

Dzień 1.

Dzieci z klas 1-3 wyjechały do malowniczej Kotliny Kłodzkiej. W Stroniu Śląskim przywitało nas mnóstwo atrakcji, pyszne jedzenie, przestronne pokoje i cieplutkie słońce. Teraz jeszcze dyskoteka i już nie możemy się doczekać jutrzejszego dnia!!!!

 

Dzień 2.

Od rana świeciło słonko. Zwiedziliśmy hutę szkła kryształowego, galerię minerałów, zdobyliśmy szczyt i bawiliśmy się w ogrodzie bajek. Dzień zakończyliśmy na placu zabaw. Było wspaniale!

 

Dzień 3.

Od rana zapowiadano deszcz, dlatego zostaliśmy na terenie ośrodka, ale nudy nie było..... Odwiedzili nas aktorzy i mieliśmy warsztaty teatralne, potem gry i zabawy, potem robiliśmy...ale o tym sza, bo to niespodzianka dla mamy!  A deszcz? No cóż zaczął padać, a my przenieśliśmy się do ośrodka i dalej bawiliśmy się wspaniale.

 

Dzień 4.
Kolejny dzień pobytu w ośrodku Górska Dolina przywitał nas cieplutkim słońcem. Wybraliśmy się dziś na wycieczkę do kopalni złota. Ale przygoda!!!! Po powrocie pyszny obiad, potem chwila ciszy, zabawy na podwórku i... no niestety, pożegnalne ognisko. Jutro wracamy do domu.
 
Dzień 5.

Wracamy do mamy i taty!


FILOMACKI DZIEŃ KREATYWNOŚCI

20 Maja 2018, 11:03

W dniu dzisiejszym odyseusze z klasy 4a, 5a i 5b zaprosili swoich kolegów do wspólnej, kreatywnej zabawy. Zaprezentowali nam swoje konkursowe przedstawienia i zaproponowali rozwiązywanie problemów spontanicznych. Wszyscy świetnie bawiliśmy się i dziękujemy odysejowym drużynom za tak miło spędzony czas!


SMOK WAWELSKI

20 Maja 2018, 10:57

Dzieci z klasy 2a i 2b wystąpiły na Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki " Kochajmy Polskę z całych sił". Swoim młodszym kolegom zaprezentowały się w przedstawieniu "Legenda o Smoku Wawelskim".


HIPCIO NA PLACU ZABAW

26 Kwietnia 2018, 9:19

W promieniach wiosennego słońca na placu zabaw bawił się dzisiaj z nami HIP-cio


BRAWO DZIEWCZYNKI Z 2A

21 Kwietnia 2018, 9:15

Nasze koleżanki zdobyły wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym "Inne zakończenie". Brawo!!!!


W KRAKOWIE CZY W JAPONII?

20 Kwietnia 2018, 9:12

Dnia 12 kwietnia wybraliśmy się - wszyscy uczniowie klas 4-6- na wycieczkę do Karkowa-Japonii. Odwiedziliśmy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Tego dnia pogoda była wyjątkowa: słońce i optymalna temperatura. Muzeum japońskie usytuowane jest na przeciwko Wawelu, więc siedząc na tarasie można było cieszyć się urokiem Japonii w samym sercu Krakowa.

A co się działo w muzeum? Zostaliśmy podzieleni na kilka grup warsztatowych i wszyscy wzięliśmy udział w zajęciach przybliżających nam kulturę Japonii. Mieliśmy lekcję kaligrafii, poznaliśmy sztukę parzenia japońskiej herbaty, wykonaliśmy piękne ozdoby metodą origami. Teraz już wiemy, jak i w czym przygotować aromatyczną herbatkę, jak zrobić papierową wronę, jak wymówić słowo sushi, dlaczego Japonia to KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI… i nie tylko.

Pouczająca i bardzo przyjemna wycieczka