FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaNasze projektyMediacje

MEDIACJE W FILOMACIE

7 Marca 2018, 9:04

W tym roku szkolnym, po raz pierwszy ruszył w Naszej Szkole, PROGRAM MEDIACJI RÓWIEŚNICZYCH. Wszystkie klasy IV – VI wzięły udział w warsztatach mediacyjnych, na których nauczyli się jak rozpoznawać i poprawnie odczytywać swoje uczucia i emocje; poszukiwaliśmy ukrytych i nienazwanych potrzeb; ćwiczyliśmy język obserwacji oraz uczyliśmy się jak formułować prośby w taki sposób aby zostały one usłyszane.

Kolejno uczniowie dowiedzieli się o zadaniach mediatora, oraz zasadach jakimi powinien się kierować w spełnianiu swojej funkcji. Zrozumieliśmy jak ważna jest BEZSTRONNOŚĆ, NEUTRALNOŚĆ, DOBROWOLNOŚĆ oraz POUFNOŚĆ MEDIATORA.

W ramach warsztatów mediacyjnych odbył się również APEL SZKOLNY dotyczący mediacji. Uczniowie poznali na nim postać paragrafka, stworzonego przez MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, który zachęcał do konstruktywnego rozwiązywania konfliktów oraz mediowania wśród rówieśników.   

Dzieci z Filomaty w ramach warsztatów bardzo lubią ćwiczyć metodami parateatralnymi i dramowymi, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.