• slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
FilomataSzkoła Podstawowa

POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY

14 Listopada 2015, 8:56

Wszyscy uczymy się rozmawiać ze sobą, bawić, uśmiechać się do siebie. Czasami to bardzo trudne, ale wszyscy bardzo się staramy. Nasza żyrafia rodzina ciągle powiększa się w naszej szkole. Dziś powitaliśmy kolejną żyrafę. Dla jednych z nas to kolega, dla innych synek tej, która już z nami jest. Kim jest dla Ciebie?

 

 


APEL MUNDURKOWY

14 Listopada 2015, 8:22

10 listopada klasy 1-3 miały kolejny apel mundurkowy - „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy”.  Przypomnieliśmy sobie o zasadach zdrowego żywienia. Całość urozmaicili nam koledzy z kółka teatralnego prezentując wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”.


RUSZAJ SIĘ KUBUSIU

14 Listopada 2015, 8:14

W SP 20 w Gliwicach jury wyłoniło zwycięzców konkursu literacko-plastycznego „Ruszaj się Kubusiu”. Laureatami międzyszkolnego konkursu zostali Gracja Walczak i Jakub Warszawski z klasy 3b. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich zapraszamy do przeczytania napisanych przez nich i wyróżnionych w konkursie wierszyków-rymowanek.


DNI OTWARTE

2 Listopada 2015, 8:28


DZIEŃ JĘZYKOWY

2 Listopada 2015, 8:16

Jak co roku, 28.10.2015 odbył się Dzień Językowy. W klasach IV-VI uczniowie mieli za zadanie udekrować salę, przygotować materiały nt. sportu, jedzenia, kultury, ważnych postaci, muzyki, tańca, etc. kraju, który wybrali. W tym roku mieliśmy okazję przenieść się do Ameryki, Niemiec, Grecji, Irlandii, Francji i Włoch. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali wspaniałe przedstawienia! Brawo!

Miejsce I zajęły jednocześnie klasy Va i Vb. Gratulujemy!!

W klasach I-III uczniowie mieli za zadanie przebrać się i napisać, co to jest w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Mogliśmy oglądać wspaniałe przebrania! Wszyscy razem świętowaliśmy Dzień Językowy bawiąc się oraz tańcząc!


NOC HALLOWEENOWA

2 Listopada 2015, 8:05

Z piątku na sobotę 23-24.10.2015 obchodziliśmy anglojęzyczne święto Halloween z nocowaniem w szkole! Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnej, koszmarnej kolacji. Tańczyliśmy podczas upiornej dyskoteki przebrani za różnorodne strachy! Jedliśmy straszne ciasta i ciasteczka, a w międzyczasie mogliśmy spróbować swoich sił w przerażającej grze szkolnej - musieliśmy przebić lotką balon z zadaniem, a następnie wykonać owe zadanie; zawinać swojego kolegę w mumię, a także znaleźć ukryty skarb! Wszystkie zadania wywołały wielkie emocje! Na sam koniec przeżyliśmy potworną noc filmową. Było upiornie!


SAMORZĄD SZKOLNY

25 Października 2015, 1:59

UWAGA!!! UWAGA!!!

 22 października, w naszej szkole, odbyły się wybory

do Samorządu Uczniowskiego.

Z wielką radością ogłaszamy, że:

MAKSYMILIAN ĆWIK z klasy VI a

został PRZEWODNICZĄCYM SZKOŁY,

JAN KRÓL z klasy VI b

został Z-CĄ PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY,

AGNIESZKA KRIEGEL z klasy V a

została SEKRETARZEM SZKOŁY,

JAN SIOMKAJŁO z klasy V b

został SKARBNIKIEM SZKOŁY.

Serdecznie gratulujemy!!!


KOLOROWE SAFARI

25 Października 2015, 1:41

15 października w SP FILOMATA odbył się Dzień Otwarty, na którym zapoznaliśmy się z naszymi małymi milusińskimi z gliwickich przedszkoli. Dzień Otwarty nosił tytuł „Kolorowe safari”. Najpierw odbyło się przedstawienie, a potem poszliśmy do bardzo miłej Afrykanki, która nauczyła nas afrykańskiej piosenki i czarowania afrykańskimi bębnami. Potem dwie Afrykanki przyniosły nam afrykańskie owoce, a następnie usłyszeliśmy grzechotniki i zaraz potem – zgasło światło! Gdy znowu zabłysło, inna Afrykanka dała nam grzechotki i zaczęliśmy tańczyć, wybijając różne rytmy. Potem dzieci poszły na krótki kurs języka francuskiego, malowały tam i śpiewały. Na koniec udały się do Pani Gabrysi i bardzo fajnie się tam bawiły. Dzień Otwarty zakończył się w świetlicy, w której wszyscy – rodzice, dzieci i nauczyciele zatańczyli piosenkę Africa Simone Ramaya.

Zuzia Kindrat 4a


BIJEMY REKORD!!!

21 Października 2015, 8:28

W 2013 roku do półgodzinnej próby ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób na terenie całego kraju przystąpiło 1132 instytucji. Chodziło jednak o to, aby jak największa ilość osób wzięła w nim udział.

RELACJA FILMOWA


DEBATA PRZEDWYBORCZA

21 Października 2015, 8:18

W piątek 16 października swoje programy przedwyborcze zaprezentowali kandydaci na najważniejsze stanowisko w SAMORZĄDZIE  SZKOLNYM. Każdy miał swoje pięć minut i starał się je wykorzystać jak najlepiej. Na pewno macie już swoich faworytów. Żeby zachować bezstronność, celowo nie przypominamy postulatów, jakie nam przedstawili kandydaci. Wybory już wkrótce, a w środę 21 października CISZA PRZEDWYBORCZA. Filomaci ruszą do urn kolejnego dnia: 22.10.2015roku. Nie zapomnijcie o mundurku i legitymacji!!!