FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

 

 

 

pobierz kartę ucznia

kandydata do klas I-VI
  

 

 

 

 

 

 

 

pobierz kartę ucznia kandydata
do klasy VII

 

 

 

 

 

 • Pobraną i wypełnioną kartę zgłoszeniową należy złożyć w sekretariacie szkoły przy ul. Pszczyńskiej 22(klasy 1-6) oraz Bojkowską 20A (klasa 7)
 • Kandydaci do szkoły zapraszani są wraz z rodzicami na rozmowę kwalifikacyjną,
 • W czerwcu Rodzice borą udział w spotkaniu, na którym omawiane są sprawy organizacyjne związane z nowym rokiem szkolnym.
O przyjęciu do szkoły decyduje wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz kolejność zgłoszeń!!!

POCIĄG HUMORU I ZABAWY

21 Lutego 2017, 11:59

Klasy I-III wsiadły do pociągu pełnego humoru i dobrej zabawy. Wyruszyliśmy w podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety Juliana Tuwima. Przewodnikiem tej niezwykłej przygody był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed nami skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki.


NASZA MAŁA ELEKTROWNIA....

5 Lutego 2017, 3:47

Wyjazd do Krakowa zbliża się wielkimi krokami, a my przygotowujemy się do występu. Właśnie dziś odwiedził nas pan Korek, od którego dowiedzieliśmy się o tym jak to się dzieje, że prąd płynie i skąd tak naprawdę się bierze. Było fantastycznie, ale szczegółów nie zdradzimy! Wszystkiego dowiecie się po eliminacjach regionalnych w Krakowie. To już za 23 dni!!!!


KÓŁKO JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS V

5 Lutego 2017, 2:57

Na kółku języka angielskiego dla klas piątych dużo się w tym roku działo. Byliśmy na wirtualnej wycieczce w Londynie i przy okazji dowiedzieliśmy się jak robi się figury woskowe w muzeum Madame Tussauds. Oglądaliśmy filmy i prezentacje o kulturze krajów anglojęzycznych oraz przygotowywaliśmy się do konkursu językowego. Mieliśmy również okazje bawić się w QuizzKahoot oraz ćwiczyć swoje umiejętności komunikacyjne dzięki grom językowym (Articuate, Performance).

 


BEZPIECZNE FERIE !

30 Stycznia 2017, 4:56

10 stycznia odbył się apel mundurkowy, na którym wszyscy przypomnieliśmy sobie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas ferii. Nie obyło się bez mnóstwa zagadek dotyczących zachowywania się na stoku, ulicy oraz podczas zabaw zimowych. Na całe szczęście mamy metodniki, które pomogły nam w odgadywaniu zagadek. Światło zielone – prawda! Światło czerwone – fałsz! Jeszcze raz życzymy wszystkim udanych i przede wszystkim bezpiecznych ferii! :)


SZLACHETNA PACZKA

3 Stycznia 2017, 2:20

 

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że jesteście częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-2250-501902), chciał przekazać kilka słów od siebie.


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

3 Stycznia 2017, 2:06

15 grudnia spotkaliśmy się w naszej szkole o zupełnie „nieszkolnej” porze.

Jak co roku wspólnie kolędowaliśmy i uczestniczyliśmy w szkolnych jasełkach.

Było świątecznie, nastrojowo, magicznie.

Dziś zamiast słów niech przemówią obrazy…

 

 


JASEŁKA I WIGILIA W 1A

3 Stycznia 2017, 1:56

Biały obrus lśni na stole,

pod obrusem siano.

Płoną świeczki na choince

co tu przyszła na noc....

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĄ UCZNIOWIE Z KLASY 1A

 

 


BARBÓRKA

20 Grudnia 2016, 1:20

13.12.2016 r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Górnika. Klasa 3b w ciekawy sposób opowiedziała o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Uczniowie zaprezentowali wszystkim, jak wygląda galowy strój górnika i wyjaśnili co oznaczają kolorowe pióropusze na czako -tradycyjnej górniczej czapce.Dzieci zaprezentowały wiersze i zaśpiewały słynną, śląską piosenkę " Poszła Karolinka do Gogolina".  Klasa 3 b ,przygotowała również dla uczniów  mini- quiz, dotyczący pracy górnika
w kopalni. Zabawa wszystkim się spodobała i przybliżyła wiedzę związaną z górnictwem.
 

KOMU POWRÓŻYĆ, KOMU?

13 Grudnia 2016, 3:16

We wtorek 29 listopada zajęliśmy się andrzejkowymi wróżbami i zabawą przy muzyce. Nasz szkolny samorząd przygotował świetnąpotańcówkę andrzejkową z wróżbami. Takie imprezy są najlepsze!!! Tworzone przez uczniów i dla uczniów – oczywiście z pomocą nieocenionej Pani Eli z angielskiego! Kiedy mamy możliwość wykazania się kreatywnością, kiedy nauczyciele dają nam pole do popisu, wtedy dajemy z siebie wszystko i jest właśnie tak jak podczas zabawy andrzejkowej: pomysłowo, kolorowo, zabawnie i – co najważniejsze –wszyscy chętnie się bawimy. A oto kilka wesołych ujęć