FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

 

 

 

pobierz kartę ucznia

kandydata do klas I-VI
  

 

 

 

 

 

 

 

pobierz kartę ucznia kandydata
do klasy VII

 

 

 

 

 

 • Pobraną i wypełnioną kartę zgłoszeniową należy złożyć w sekretariacie szkoły przy ul. Pszczyńskiej 22(klasy 1-6) oraz Bojkowską 20A (klasa 7)
 • Kandydaci do szkoły zapraszani są wraz z rodzicami na rozmowę kwalifikacyjną,
 • W czerwcu Rodzice borą udział w spotkaniu, na którym omawiane są sprawy organizacyjne związane z nowym rokiem szkolnym.
O przyjęciu do szkoły decyduje wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz kolejność zgłoszeń!!!

KONKURS EKOLOGICZNY

22 Marca 2017, 10:02

14.03.2017r. miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu ekologicznego "Smogożerca". Konkurs dotyczył skonstruowania najciekawszego projektu lub urządzenia oczyszczającego powietrze ze smogu. W kategorii praca zbiorowa I miejsce ex aequo otrzymała klasa 1a i 2b. II miejsce klasa 3b. W kategorii indywidualnej - projekt I miejsce - Marta Michalska 3a, Patryk Spałek 3b. II miejsce - Florian Jatta 3b. W kategorii indywidualnej - urządzenie I miejsce - Franciszek Ziębik 2a, II miejsce - Maja Olejniczak 3b,  III miejsce - Natalia Folta 3a. Po wdrożeniu w życie projektów wymyślonych przez naszych uczniów na pewno w przyszłości będziemy oddychać czystym powietrzem, czego sobie i im życzymy. Młodym wynalazcom gratulujemy

 


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

22 Marca 2017, 9:57

21.02.2017r. odbył dzień otwarty szkoły. "Pod niebem pełnym gwiazd" bawiła w naszej szkole duża grupa dzieci z gliwickich przedszkoli. Goście zostali przywitani gwiazdorskim występem uczniów klasy 3b. Historia krokodyla i wiewiórki dostarczyła dzieciom wiele radości i śmiechu. Był pokaz gwiazd sztuk walki, kosmiczne eksperymenty, podróż na księżyc na kogucie, pieczenie gwiezdnych placków.  Zabawom nie było końca, ciężko było się rozstać.

 


BIAŁE SZALEŃSTWO – KOLOROWE SZALEŃSTWO

22 Marca 2017, 9:49

Jak co roku – tak i w tym – wyjechaliśmy z Gliwic. Tym razem w kierunku Karpacza. A po co? Dlaczego?

Nie od dziś wiadomo,  że wypoczęty umysł i zrelaksowane ciało są kluczem do sukcesów EDUKACYJNYCH i my właśnie w tym celu pojechaliśmy: żeby się pobawić, odpocząć, a potem wrócić do szkoły z chęcią do nauki i dalszej wytężonej pracy.

 


ŚNIEG, NARTY I WSPANIAŁA ZABAWA.....

9 Marca 2017, 7:40

Uczniowie z klas 1-3 świetnie się bawili podczas „białej szkoły” w Poroninie. Była nauka jazdy na nartach, czyli białe szaleństwo, dyskoteki, spacery, ognisko i pieczone kiełbaski, zajęcia na basenie, spotkanie z iluzjonistą.....ale przede wszystkim czas spędzony z kolegami, wspólne rozmowy  i wiele, wiele uśmiechu!!!!!

 

 

 


POCIĄG HUMORU I ZABAWY

21 Lutego 2017, 11:59

Klasy I-III wsiadły do pociągu pełnego humoru i dobrej zabawy. Wyruszyliśmy w podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety Juliana Tuwima. Przewodnikiem tej niezwykłej przygody był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed nami skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki.


NASZA MAŁA ELEKTROWNIA....

5 Lutego 2017, 3:47

Wyjazd do Krakowa zbliża się wielkimi krokami, a my przygotowujemy się do występu. Właśnie dziś odwiedził nas pan Korek, od którego dowiedzieliśmy się o tym jak to się dzieje, że prąd płynie i skąd tak naprawdę się bierze. Było fantastycznie, ale szczegółów nie zdradzimy! Wszystkiego dowiecie się po eliminacjach regionalnych w Krakowie. To już za 23 dni!!!!


KÓŁKO JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS V

5 Lutego 2017, 2:57

Na kółku języka angielskiego dla klas piątych dużo się w tym roku działo. Byliśmy na wirtualnej wycieczce w Londynie i przy okazji dowiedzieliśmy się jak robi się figury woskowe w muzeum Madame Tussauds. Oglądaliśmy filmy i prezentacje o kulturze krajów anglojęzycznych oraz przygotowywaliśmy się do konkursu językowego. Mieliśmy również okazje bawić się w QuizzKahoot oraz ćwiczyć swoje umiejętności komunikacyjne dzięki grom językowym (Articuate, Performance).

 


BEZPIECZNE FERIE !

30 Stycznia 2017, 4:56

10 stycznia odbył się apel mundurkowy, na którym wszyscy przypomnieliśmy sobie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas ferii. Nie obyło się bez mnóstwa zagadek dotyczących zachowywania się na stoku, ulicy oraz podczas zabaw zimowych. Na całe szczęście mamy metodniki, które pomogły nam w odgadywaniu zagadek. Światło zielone – prawda! Światło czerwone – fałsz! Jeszcze raz życzymy wszystkim udanych i przede wszystkim bezpiecznych ferii! :)


SZLACHETNA PACZKA

3 Stycznia 2017, 2:20

 

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że jesteście częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-2250-501902), chciał przekazać kilka słów od siebie.