• slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
FilomataSzkoła Podstawowa

INDIANIE DZIŚ BAWILI SIĘ W NASZEJ SZKOLE

12 Maja 2015, 1:58

Po raz kolejny w tym roku szkolnym bawiliśmy się z młodszymi kolegami  z gliwickich przedszkoli. W wielkim namiocie dzieci poznały historię Indian, obejrzały przedstawienia przygotowane przez pierwszoklasistów, wykonały swoje pióropusze i totemy, uczyły się indiańskich tańców, malowały buzie. Na koniec dostały talizmany - świecące gwiazdki z nieba, które Indianie złapali na lasso.

            Dziękujemy za wspólną zabawę !

 


SKOSZAROWANI

12 Maja 2015, 9:42

Dnia 8 maja wybraliśmy się do gliwickich koszar, które otwarły swoje  podwoje z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej. My – żądni przygód – czwartoklasiści z radością poznawaliśmy tajniki wojskowych pojazdów, mieliśmy szansę dotknąć broni – karabinów maszynowych, innych przyrządów artyleryjskich, moździerzy, granatnika. Poznaliśmy też budowę wojskowego spadochronu. I chłopcy i dziewczęta świetnie się bawili.

 Oto parę fotografii:


XIX EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

12 Maja 2015, 9:20

Tegoroczna, XIX edycja Konkursu organizowanego  przez Szkołę Podstawową FILOMATA oraz Panią Halinę Olbińską odbyła się pod hasłem „ŻYJMY ZDROWO”. Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie wrażliwości dzieci na kulturę słowa. Prezentacja umiejętności uczniów. Rozwijanie umiejętności recytatorskich dzieci. Zachęcenie dzieci do występów na scenie i  do bliższego poznania poezji tematycznie związanej z promocją zdrowia. Propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

v

Zwycięzcy tegorocznego konkursu to:


KONKURS EKOLOGICZNY

6 Maja 2015, 9:26

Z okazji Dnia Ziemi  uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy ekologicznej.

Zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali :

4a –  Kamil Olejniczak i Maciej Kaczmarek

4b-   Olga Kaczmarek

5a-  Maksymilian Ćwik

5b-  Marta Seredyńska i Wojciech Pawlik- Knapik

6a- Mateusz Spałek

6b- Hanna Szabla i Julia Czapelka

Gratulujemy!


WYNIKI KONKURSU GALILEO 2015

6 Maja 2015, 9:21

Na początku marca wśród uczniów naszej szkoły został przeprowadzony ogólnopolski konkurs  GALILEO 2015.  Sprawdzano wiedzę z  następujących przedmiotów: j. polskiego, matematyki, historii oraz przyrody.

WSZYSTKIM  SERDECZNIE  GRATULUJEMY !!!!

Oto lista uczniów, którzy zostali laureatami bądź zostali wyróżnieni w tym konkursie.


DZIECI DZIECIOM

28 Kwietnia 2015, 8:17

Już wkrótce, kolejne spotkanie z cyklu zajęć Dzieci-Dzieciom. Tym razem przeżyjecie z nami

INDIAŃSKIE PRZYGODY. 

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej FILOMATA,
ul. Pszczyńska 22. Warsztaty odbędą się 7 maja bieżącego roku o godzinie 17:00.
Przygotowania już trwają…


WIELKI SUKCES ZUZI WICHEREK

28 Kwietnia 2015, 8:06

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Zuzia Wicherek zdobyła I wyróżnienie w prestiżowym, międzynarodowym konkursieINTERNATIONAL VIOLIN COMPETITION. Gratulujemy Zuziu serdecznie. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni.


WYCIECZKA KLAS IV-VI

28 Kwietnia 2015, 9:35

Dnia 16 kwietnia udaliśmy się na wycieczkę do Wierzchowia. A tam…A tam jest JASKINIA! Jaskinia Wierzchowska to bardzo ciekawe miejsce. To aż 1000 m podziemnego labiryntu, który wiedzie przez ciekawe sale i korytarze. To największa jaskinia na terenie Jury Krakowskiej i posiada najdłuższą trasę turystyczną ze wszystkich jaskiń w Polsce!


ODYSEJA UMYSŁU

28 Kwietnia 2015, 9:26

Jak co roku uczniowie z naszej szkoły z wielką radością wzięli udział w 24 Eliminacjach  Regionalnych Konkursu - Odyseja Umysłu. Tegoroczne Eliminacje Regionalne odbyły się
w Krakowie. Efekty pracy Odyseuszy zostały docenione przez sędziów. Jednej z drużyn z klasy
III a udało się przejść do Finału Ogólnopolskiego, a drużyna z klasy II b otrzymała nagrodę specjalną od Omera. Drużyna w składzie: Aleksander Cisek, Zuzanna Kindrat, Maja Pruszowska, Igor Rybak, Wiktor Nowakowski w ostatni weekend marca wraz z opiekunami odwiedziła Gdańsk. 
W Trójmieście wysiłek został doceniony- Odyseusze zajęli IV miejsce. Gratulujemy!


KONKURS MINIOMNIBUS

28 Kwietnia 2015, 9:20

W piątek 27 marca odbyła się 21 edycja Konkursu Wiedzy i Umiejętności dla uczniów III klas szkół podstawowych w Gliwicach- MINIOMNIBUS 2015. Uczeń z naszej szkoły-Igor Rybak zajął IV miejsce. Gratulujemy sukcesu!