• slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
FilomataSzkoła Podstawowa

DRUŻYNOWE ZAWODY PŁUWACKIE

30 Marca 2015, 6:03

W marcu odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie Szkół Podstawowych. Zawodnicy startowali na dystansie 50 m w różnych stylach pływackich w każdym roczniku (po 3osoby). Dziewczęta wystąpiły w pełnym składzie, stąd można było wystawić dwie drużyny do sztafet.

Dziewczęta klas III –IV w sztafecie 4x50m stylem dowolnym zajęły III miejsce (Ania Grodnicka, Zuzia Kindrat, Marta Seredyńska, Olga Kaczmarek ) natomiast dziewczęta klas V-VI w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym zajęły również III miejsce.

Dyplomy otrzymały najlepsze zawodniczki:


GRY I ZABAWY KLAS III

30 Marca 2015, 5:56

Wybrani  uczniowie z klasy IIIa ( 4 dziewczynki  i 4 chłopców )  dnia 17 marca wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych o Puchar Dyrektora ZS-P NR 3 w Gliwicach. Dzieci  rywalizowały z uczniami szkół nr 5, nr 41 i nr 39   w wyścigach rzędów w  5-ciu konkurencjach. Poziom był bardzo wyrównany, wszystkie szkoły walczyły zacięcie, ale  po podsumowaniu punktów  okazało się, że FILOMATA jest najlepsza a nasze dzieciaki wywalczyły I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły oraz każdy otrzymał zasłużony złoty medal.


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

17 Marca 2015, 10:30

Szymon Czernik i Krzysztof Palatyński zostali laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych – Szymon z matematyki, Krzysztof z języka polskiego. Szymon osiągnął najwyższy wynik w swojej grupie, a Krzysztof uzyskał tytuł jako jedyny piątoklasista (w konkursie biorą udział przede wszystkim uczniowie klas szóstych). Wojewódzkie konkursy przedmiotowe odbywają się corocznie i każdego roku biorą w nich udział setki uczniów szkół podstawowych. Laureatami zostają najlepsi – w tym roku z matematyki było ich 11, a z języka polskiego 8. Konkurentami Szymona i Krzysztofa byli uczniowie z takich miast jak Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Knurów, Pyskowice. Z Gliwic, na kilkuset startujących uczniów, laureatami zostało tylko czworo – wśród nich byli nasi koledzy Szymon i Krzysztof. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.


SHOW ME THE POWER AND ENERGY OF ENGLISH

8 Marca 2015, 8:51

24 lutego uczeń Szkoły Podstawowej Filomata, Krzysztof Palatyński wziął udział w II etapie konkursu „SHOW ME THE POWER AND ENERGY OF ENGLISH” i zajął III miejsce. Konkurs polegał na wykonaniu zadań testowych oraz przygotowaniu

3-minutowej prezentacji na jeden z wybranych tematów. Krzysztof wraz z grupą uczniów ze swojej klasy przygotowali wspaniałe przedstawienie o podróżowaniu w czasie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


ODYSEJA UMYSŁU

5 Marca 2015, 9:39

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zmagać się będą, podczas eliminacji regionalnych w Krakowie, z problemami długoterminowymi.
 W tym roku naszą szkołę będzie reprezentowało sześć drużyn
z klasy 2a, 2b i 3a.
         Wczoraj odwiedzili nas, podczas próby, dziennikarze z telewizji IMPERIUM. Zapraszamy na relację z wizyty na stronie: tvimperium.pl,
a wszystkich prosimy -

 TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI !


NARCIARSKIE SUKCESY

4 Marca 2015, 9:36

Dnia 2 marca 2015 r. odbyły się  XIX  Mistrzostwa  Gliwic  Szkół  Podstawowych w narciarstwie alpejskim na stoku Złoty Groń w Istebnej.  FILOMATĘ reprezentowało 14 uczniów z klas I-VI.  Zawodnicy startowali w trzech grupach wiekowych.

W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy I MIEJSCE .


BAJKOWA NOC

4 Marca 2015, 9:25

Klasy pierwsze wybierają się na Białą Szkołę i Zielone Kolonie. Jedne dzieci ta perspektywa cieszy, inne są pełne obaw czy dają radę samodzielnie, bez rodziców przetrwać taki wyjazd. Aby mogły się przekonać jak to jest, kiedy nocą nie ma w pobliżu ani mamy, ani taty - zorganizowano specjalnie dla nich „Bajkowa noc.” W piątek wieczorem, 20 lutego najmłodsi Filomaci przybyli do szkoły na nocleg. Wyposażeni w biwakowy sprzęt - bardzo ciekawi i podekscytowani pożegnali swoich rodziców.


PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

17 Lutego 2015, 9:41

Uczniowie klas pierwszych 20 stycznia 2015 roku uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt.: "Plastusiowy pamiętnik" w CKS 'Mrowisko'.  Dzieci miały okazję śledzić niezwykłe przygody przyborów szkolnych zamieszkujących piórnik Tosi, a to wszystko w malowniczej scenografii zeszytu szkolnego. Przeżywały losy bohaterów i identyfikowały się z nimi, aktywnie uczestniczyły w sztuce śpiewając wraz z aktorami, bawiąc się i odgadując zagadki. Pierwszoklasiści w radosnych humorkach wrócili do szkoły, a tam czekały tornistry i piórniki na które uczniowie spojrzeli już z całkiem innej perspektywy... Bajka z pewnością stanie się inspiracją do wymyślania różnych przygód z udziałem własnych piórnikowych bohaterów.

              

 

 


DZIECI DZIECIOM

16 Lutego 2015, 5:41

Tęczowa kraina FILOMATY gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej, którzy dla młodszych kolegów przygotowali przedstawienie jasełkowe. Uczniowie z klasy 2b zaprezentowali „Betlejemską drogę”, a przedszkolaki zaśpiewały przepiękną piosenkę o Mikołaju. Pełni wrażeń, z pełnymi brzuszkami po słodkim poczęstunku, wszyscy wrócili do swoich zajęć. Miło mieć „starszą siostrę” i „starszego brata” w szkole i „młodsze rodzeństwo” w przedszkolu, którym można się zaopiekować.
    Wszyscy mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie i jeszcze nie raz wspólnie będziemy się bawić!