FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

DZIECI DZIECIOM

21 Stycznia 2016, 12:52


PRZEGLĄD JASEŁEK

2 Lutego 2016, 10:01

Jak co roku w Gliwickim Centrum Edukacji odbył się już XVI Przegląd Inscenizacji Jasełkowych. Naszą Filomacką załogę reprezentowały aż 3 klasy! Przegląd odbył się między 7 a 11 grudnia 2015 roku pod patronatem Biskupa Diecezji Gliwickiej Gerarda Kusza, Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, Starosty Gliwickiego Waldemara Dombka oraz patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego" i "Wiadomości Powiatu Gliwickiego" oraz Radia SILESIA.


INSTA.LING W NASZEJ SZKOLE

26 Stycznia 2016, 10:12

W pierwszym semestrze uczniowie klas 4-6 do nauki języka angielskiego w domu korzystali ze strony Insta.Ling (instaling.pl). Strona umożliwia tworzenie i dodawanie słówek, które realizujemy na lekcjach, a uczniowie za pomocą telefonu, laptopa czy tabletu mogą powtarzać je w domu. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice otrzymują raporty o systematyczności pracy oraz postępach ucznia. Uczeń powtarza słownictwo w zdaniach, musi odmieniać dane słowo, pamiętać o gramatyce. Program jest łatwy, szybki, a do tego bezpłatny - same korzyści! Serdecznie zapraszamy do korzystania.


PODZIĘKOWANIA

22 Stycznia 2016, 10:48


WIGILIA W 3B

10 Stycznia 2016, 11:01

Przy wigilijnym stole

Biały obrus lśni na stole,
Pod obrusem siano.
Płoną świeczki na choince
Co tu przyszła na noc.
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2016
ŻYCZĄ UCZNIOWIE Z KLASY 3B


SZLACHETNA PACZKA

7 Stycznia 2016, 9:00

Drogi Darczyńco, razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!
Dziękujemy za czas oraz zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.


SZLACHETNA PACZKA - DZIEJE SIĘ DOBRO!

13 Grudnia 2015, 12:17

Na trzy dni siedziba Gimnazjum i LO FILOMATA przekształciła się sztab SZLACHETNEJ PACZKI. Jesteśmy szczęśliwi, iż mogliśmy wesprzeć tę wyjątkową akcję. Zapraszamy na realcję prawie na bieżąco na stronie FB SZLACHETNEJ PACZKI  oraz na naszym facebooku.


WIZYTA MIKOŁAJA

12 Grudnia 2015, 10:36

Kilka dni temu, jak co roku,zawitał do  naszej szkołyŚw.Mikołaj. Na trzeciej lekcji spotkał się z klasami młodszymi, a na czwartej ze starszymi. Zanim Św.Mikołaj się pojawił, ksiądz opowiedział nam trochę o jego historii, o tym, że żył w VI w. i że lubił rozdawać prezenty biednym ludziom – każdemu dawał to, czego najbardziej potrzebował. Potem razem z księdzem zaśpiewaliśmy piosenkę „Witamy Cię, Alleluja.” I właśnie podczas śpiewania tej piosenki zadzwonił dzwonek i wszedł Św.Mikołaj.

 


GLIWICKI LAUR NAUKI

12 Grudnia 2015, 10:16

2 grudnia odbył się po raz dziesiąty Gliwicki Laur Nauki organizowany przez Prezydenta Miasta Gliwice. Jak co roku uhonorował on utalentowanych uczniów gliwickich szkół – finalistów oraz laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych. W Kinie Amok – Scena Bajka przyjęli oni gratulacje i podziękowania za swoje osiągnięcia. Wyróżnienie to spotkało również ucznia SP FILOMATA Krzysztofa Palatyńskiego - laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Podziękowania z rąk prezydenta otrzymali także Dyrektor SP FILOMATA pani Mariola Bartoś oraz nauczyciel języka polskiego Krzysztof Gierszal.


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MULTITEST 2015

12 Grudnia 2015, 10:04

LAUREACI

Imię i nazwisko

Klasa

Przedmiot                     

Zajęte miejsce na szczeblu krajowym

Krzysztof Palatyński

6b

język angielski

3

matematyka

6

Krzysztof Wilczewski

6b

język angielski

7

Agnieszka Kriegel

5a

język angielski

9

Bartosz Norek

5b

matematyka

6

Konrad Gierej

4a

przyroda

10