• slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
  Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat.
  Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie.
  Rumi
 • slidebg1
  Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat.
  Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie.
  Rumi
 • Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat.
  Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie.
  Rumi
FilomataSzkoła Podstawowa

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

17 Lutego 2015, 9:41

Uczniowie klas pierwszych 20 stycznia 2015 roku uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt.: "Plastusiowy pamiętnik" w CKS 'Mrowisko'.  Dzieci miały okazję śledzić niezwykłe przygody przyborów szkolnych zamieszkujących piórnik Tosi, a to wszystko w malowniczej scenografii zeszytu szkolnego. Przeżywały losy bohaterów i identyfikowały się z nimi, aktywnie uczestniczyły w sztuce śpiewając wraz z aktorami, bawiąc się i odgadując zagadki. Pierwszoklasiści w radosnych humorkach wrócili do szkoły, a tam czekały tornistry i piórniki na które uczniowie spojrzeli już z całkiem innej perspektywy... Bajka z pewnością stanie się inspiracją do wymyślania różnych przygód z udziałem własnych piórnikowych bohaterów.

              

 

 


DZIECI DZIECIOM

16 Lutego 2015, 5:41

Tęczowa kraina FILOMATY gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej, którzy dla młodszych kolegów przygotowali przedstawienie jasełkowe. Uczniowie z klasy 2b zaprezentowali „Betlejemską drogę”, a przedszkolaki zaśpiewały przepiękną piosenkę o Mikołaju. Pełni wrażeń, z pełnymi brzuszkami po słodkim poczęstunku, wszyscy wrócili do swoich zajęć. Miło mieć „starszą siostrę” i „starszego brata” w szkole i „młodsze rodzeństwo” w przedszkolu, którym można się zaopiekować.
    Wszyscy mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie i jeszcze nie raz wspólnie będziemy się bawić!


MATEMATYCZNY KONKURS

29 Stycznia 2015, 1:15

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VIa

SZYMON CZERNIK

zakwalifikował się do III etapu wojewódzkiego MATEMATYCZNEGO KONKURSU KURATORYJNEGO.

Serdecznie Szymonowi gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA – WSPANIAŁE ŚWIĘTO !

21 Stycznia 2015, 2:07

Jak co roku i tym razem do naszej szkoły zawitali wspaniali goście – babcie i dziadkowie. To dla nich , w dniu ich święta zabrzmiało gromkie STO LAT ! Przebieg uroczystości rejestrowali reporterzy z telewizji internetowej i to dzięki ich relacji możemy przeżyć te wspaniałe chwile raz jeszcze. (www.tvimperium.pl)

„Jest jedna taka pani ,

co fory u mnie ma ,

bo zawsze jest na medal-

to BABCIA właśnie ma !

Jest jeden taki facet,

przystojny jak James Bond,

to dziadek mój kochany –

nie znacie go to błąd !”

                KOCHAMY  WAS  -   FILOMACKIE  WNUCZĘTA !!!!!!


BIEG ORKIESTROWY

20 Stycznia 2015, 9:47

Z przyjemnością informujemy, że JAN KACZMAREK uczeń klasy VIB wziął udział w IV Gliwicki Bieg Orkiestrowy z okazji  23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gratulujemy Jankowi ukończenia biegu oraz pięknego medalu.


JASEŁKA DLA GIMNAZJUM

20 Stycznia 2015, 9:33

We czwartek 15 stycznia klasy pierwsze wybrały się z wizytą do Gimnazjum FILOMATA. Przedstawiły starszym koleżankom i kolegom jasełka. Pierwszaki wcieliły się w role aktorów i pokazały pełne uroku, okraszone muzyką i śpiewem przedstawienie. Cisza i skupienie gimnazjalistów oznaczać mogły tylko jedno - podobało się!!!!Na zakończenie wszyscy otrzymali gromkie brawa i pamiątkowe dyplomy.


BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

20 Stycznia 2015, 9:21

Pod takim hasłem odbył się styczniowy „dzień mundurkowy.” Najmłodsi Filomaci udowodnili, że znają numery alarmowe, potrafią dobrze ocenić zagrożenia i podejmują trafne decyzje dotyczące ich bezpieczeństwa. Apel ten był też okazją do podsumowania wiedzy o akcji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.” Pierwszoklasiści uczestniczyli w pokazie resuscytacji na fantomie Mała Ania ufundowanym przez WOŚP.


JĘZYKOWE URODZINY - CZYTAJ DALEJ

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

15 Stycznia 2015, 8:20

  

Zapraszamy uczniów klas V i VI szkół podstawowych do udziału
w KONKURSIE JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

SHOW THE POWER AND ENERGY OF ENGLISH!
Finał - 24 lutego 2015

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:
iPad mini, roczne i półroczne kursy nauki języków obcych
w szkołach językowych z Gliwic i Zabrza, książki i wiele niespodzianek!

REGULAMIN    PLAKAT    


KLASA 6B W MBP

15 Stycznia 2015, 6:25

Dziś wybraliśmy się do biblioteki, żeby zaprzyjaźnić się z książkami
i nowoczesnym katalogiem elektronicznym OPAC. To naprawdę świetny wynalazek pozwalający na rezerwację czy prolongatę wypożyczonych zasobów bibliotecznych. Będąc w największej wypożyczalni książek w Gliwicach, poznaliśmy pracę bibliotekarza i …przekonaliśmy się, że współczesne biblioteki to piękne, czyste i nowoczesne miejsca! A wypożyczać można nie tylko książki papierowe, także audiobooki i gry planszowe. Na miejscu można też bezpłatnie skorzystać z Internetu. A oto kilka zdjęć z wycieczki: