FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

NOWY SAMORZĄD SZKOLNY

11 Października 2018, 2:51

Kampania , wybory…. i już jest NOWY SAMORZĄD SZKOLNY!

W piątek 5 października społeczność filomacka wybrała nowy Samorząd Szkolny.

Na przewodniczącego został wybrany Florian z klasy 5b.  Jego zastępczyniami  są :

Joanna z klasy 6b i Anna z klasy 5a. Mamy również osoby wspomagające samorząd w jego zadaniach. Są nimi : Patrycja z klasy 4a, Maja  z klasy 4b i Maciej z klasy 6a.

Teraz przed samorządem ważny czas- realizacja obietnic wyborczych !

Życzymy sukcesów i wytrwałości we wszelkich działaniach


WYCIECZKA KLAS 1-3 DO KRASIEJOWA

4 Października 2018, 11:04

Park w Krasiejowie  nas oczarował. Odbyliśmy niezwykłą podróż pełną wiedzy i przygody. Stanęliśmy oko w oko z dinozaurami – zobaczyliśmy mezozoiczne olbrzymy w naturalnych wymiarach. Odkryliśmy świat sprzed milionów lat. Przeżyliśmy podróż w czasie i poznaliśmy bohaterów prehistorycznego oceanarium. Była to wielka przygoda w trójwymiarze!

 


DEBATA PRZEDWYBORCZA

4 Października 2018, 11:01

Dnia 28 września odbyła się debata wyborcza, w której wzięli udział wszyscy uczniowie klas 1-6 naszej szkoły. Swoje programy zaprezentowali tegoroczni kandydaci:z klas czwartych Maja Pająk i Patrycja Zawada,z klas piątych Ania Przytuła i Florian Jatta, z klas szóstych Asia Wolinśka i Maciek Mazurkiewicz. Uczniowie mogli zadawać kandydatom pytania, by ułatwić sobie wybór. Już wkrótce wybory. Macie już faworyta??


FILOMACI NA ZAMKU W TARNOWICACH STARYCH

4 Października 2018, 10:57

1 dnia października klasy 4-6 pojechały na  wycieczkę do Tarnowskich Gór. Odwiedziliśmy piękny zamek. Mieliśmy okazję zapoznać się ze stałą ekspozycją muzeum, wziąć udział
w lekcji o rycerzach oraz warsztatach, podczas których uczyliśmy się pisać gęsim piórem.

Dlaczego było warto?

Bo mogliśmy się wiele dowiedzieć, ale przede wszystkim pobyć razem. Takie wycieczki pozwalają klasom 5 i 6 zakolegować się zuczniami z klas czwartych. Serdecznie witamy
w naszym gronie klas 4-6!!

A teraz zgadnijcie, kto ukrył się w hełmie!


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EMPATI

4 Października 2018, 10:52

Dzisiaj dzieci z klas 1-3 przypomniały sobie co to znaczy "empatia". Swoje wyjaśnienie tego ważnego słowa zapisały lub zilustrowały na żyrafich plamkach i ozdobiły nimi szkolną przyjaciółkę - ŻYRAFĘ. Wszystkim ludziom na całym świecie przesyłamy empatyczne pozdrowienia!!!! FILOMACI.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 Września 2018, 10:15

Z okazji tego dnia niezwykłego,

Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,

Humoru radosnego

I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.


DZIWNE SŁOWO W 3A

30 Września 2018, 10:12

Koniugacja....

To nowe słowo przeraziło na początku lekcji uczniów z klasy 3a, ale wspólna zabawa ze słowami udowodniła, że "nie taki diabeł straszny jak go malują".

 


MATEMATYKA W 3A

20 Września 2018, 12:20

 


ODBLASKOWE PIERWSZAKI

20 Września 2018, 11:55

17.09 filomackie pierwszaki wzięły udział w akcji „Odblaskowe Pierwszaki". Dzięki przygodom Pompona i Bombla dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie przejść przez ulicę i zachować bezpieczeństwo na drodze. Dzień ten zapewne na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów. Wierzymy, że odtąd zawsze będą nosić elementy odblaskowe, aby stać się odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.


GOSCIE W KLASIE 3A

13 Września 2018, 2:30

Do naszej klasy dzisiaj przyszli niesamowici goście- Kot w Butach, Kung-Fu Panda i Myszka Miki. Goście zaproponowali nam udział w konkursie dla uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Czy uda nam się napisać bajkę? No cóż....jeszcze nie wiemy, ale spróbować warto! Goście poznali naszych klasowych przyjaciół- HIP-cia, żyrafkę Bibi i jej mamę. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy!