FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

NIECODZIENNA WIZYTA W 2A

18 Października 2017, 10:12

DZISIAJ W NASZEJ KLASIE GOŚCILIŚMY PANIĄ POLICJANTKĘ, KTÓRA PRZYPOMNIAŁA NAM O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA W RÓŻNYCH SYTUACJACH. O SPOTKANIU BĘDZIE NAM PRZYPOMINAŁ KALENDARZ, KTÓRY DOSTALIŚMY OD NASZEGO GOŚCIA


WYBORY, WYBORY I …MAMY PRZEWODNICZĄCĄ

11 Października 2017, 10:14

Dziś – 6 października – miały miejsce wybory do Samorządu Szkoły. Wszystko odbyło się zgodnie z planem w obecności mężów zaufania i bez nieprzewidzianych trudności. Lokal wyborczy odwiedzili wszyscy, którym leży na sercu dobro Filomaty.

Mamy przewodniczącą! Została nią Pola Wideł z klasy 6b! Gratulujemy Poli i pozostałej dwójce kandydatów, którzy weszli do Samorządu: Florianowi z 4b i Filipowi z 5a. Życzymy owocnej współpracy. Oczywiście brawa należą się wszystkim kandydatom: za odwagę, za pomysłowość, za gotowość do przeprowadzenia zmian w szkole. Jesteście wielcy!!!

I jeszcze jedna ważna sprawa – tegoroczna kampania wyborcza była udana, spokojna, uczciwa, czysta…a to już zasługa całej szkolnej społeczności. Dziękujemy!

 


FILO-MANIACZYTANIA - ZAPRASZAMY!

11 Października 2017, 8:44

17 października w naszej szkole w godzinach 17.00 - 19.00 odbędzie się akcja promująca czytelnictwo, skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, pod hasłem "FILO - MANIA CZYTANIA". Planujemy następujące działania:

1. Facebookowy profil ulubionego bohatera literackiego,
2. Kiermasz książek wykonanych przez uczniów,
3. Zakładki promujące czytelnictwo dla gości, wykonane przez uczniów,
4. Warsztaty sleeveface,
5. Wystawa „Skarby Filoteki”,
6. FILOTEKA czyta dzieciom – kącik czytelniczy dla najmłodszych gości.

Równolegle odbędzie się spotkanie otwarte dla nauczycieli i rodziców z dr. MARKIEM KACZMARZYKIEM, autorem książki „Szkoła neuronów”, pt. "Neurobiologoia stresu, czyli jak zrozumieć nastolatka?"

erdecznie zapraszamy!


DZIEŃ CHŁOPCA

4 Października 2017, 10:25

Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki z klasy 2a przygotowały kolegom niespodziankę.
Były życzenia, prezenty i...wspólna zabawa. Wszystkim chłopcom życzymy z okazji ich święta wiele radości!!!!!!!

 


JESIEŃ GRA NA SKRZYPKACH

4 Października 2017, 10:25

Uczniowie z klasy 2a przywitali jesień wykonując prace plastyczne z darów przyrody. Powstały prawdziwe arcydzieła. A Wam się podoba?


DEBATA PRZEDWYBORCZA

30 Września 2017, 10:17

Lubimy ten czas, kiedy możemy planować, marzyć o tym, co w naszej szkole zmienić, co pielęgnować, bo się świetnie sprawdza, co poprawić, czemu lepiej się przyjrzeć.

Kandydaci na przewodniczącego Samorządu Szkolnego dwoją się i troją, żeby sprostać oczekiwaniom swoich wyborców. Kampania trwa, a 29 września kandydaci przedstawili całej społeczności szkolnej swoje wyborcze postulaty. Wybieramy spośród uczniów klas 4,5 i 6.


WYCIECZKA DO KRAKOWA

30 Września 2017, 9:28

Klasy 1-3 w dniu dzisiejszym zwiedzały Kraków. Ogromne wrażenie zrobił na nas Wawel, smocza jama no i..... sam smok oczywiście. Spacer po krakowskim rynku w otoczeniu głodnych gołębi sprawił nam wiele radości. W Kościele Mariackim zobaczyliśmy ołtarz Wita Stwosza i usłyszeliśmy legendę o żółtej ciżemce. Teraz wszyscy się zastanawiamy gdzie ona jest? Znacie odpowiedź?


NIE TAKI ZEGAR...

30 Września 2017, 9:22

Nie taki zegar straszny jak go malują......

Matematyka w 2a na wesoło.

 

 

 


DZIEŃ KREATYWNOŚCI

21 Września 2017, 10:09

Tak jak na całym świecie dziś- 15 września, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki.
W tym dniu przypominamy sobie o własnych talentach, kreatywności czy odwadze w pokonywaniu wszelakich trudności.
Klasy I-III wspólnie oglądały film  poświęcony dzisiejszej tematyce, a następnie w swoich klasach ozdabiali papierowe talerzyki, tworząc klasową  gąsienicę.
Prace przedstawiały własne zainteresowania, umiejętności a co najważniejsze KROPKI.
Kończąc dzisiejsze zajęcia, zrobiliśmy wspólne, klasowe zdjęcie. Dodatkowo, dzięki przygotowaniu przez panie okularków, przyozdobionych w kropki, mieliśmy możliwość stworzenia ciekawych zdjęć w kolorowej ramce.

 

 


SPRZĄTANIE ŚWIATA

14 Września 2017, 12:02