FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

WALIZKA BIBI JUŻ GOTOWA !

29 Listopada 2016, 9:15

22.11.2016 dzieci razem z Panią Gabrysią wspólnie spakowały walizkę ŻyfarkiBibi, która przybyła do nas z Warszawy. Uczniowie jeszcze raz mieli okazję obejrzeć swoje prace i pożegnać się z Żyrafką. Spakowana walizka wyrusza w kolejną, pełną przygód podróż, do Katowic !

 


FILOMACKI DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

24 Listopada 2016, 10:03

W dobrych uczynkach wielka siła


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

22 Listopada 2016, 11:00

Ach co to był za dzień....pełen wrażeń, uśmiechu, empatii i wesołej zabawy. Wszystkie dzieci z klas 1-3 spotkały się dzisiaj z HIP-ciem  i jego przyjaciółką Żyrafką. Do świetlicy, która zamieniła się w las, przybyli również inni mieszkańcy naszej szkoły- misie, hipopotamy, żyrafy....Wszyscy chcieliśmy pożegnać naszą nową przyjaciółkę Żyrafkę, która przybyła do nas z Warszawy, a już niedługo zamieszka wśród nowych przyjaciół w Katowicach. Podczas zajęć poznaliśmy nowe przygody HIP-cia, rozmawialiśmy o przyjaźni, pomaganiu, empatii. Wykonaliśmy prace plastyczne, zdobyliśmy medale UŚMIECHU, zobaczyliśmy film zrealizowany przez naszych starszych kolegów z 6b „Podaj dalej”, a wykonane przez nas empatyczne serca wrzuciliśmy do skrzyni skarbów. Na pożegnanie Żyrafce zaśpiewaliśmy piosenkę „Bohaterem każdy może zostać” i mamy nadzieję, że nauczy ona tej piosenki kolejne dzieci z zaprzyjaźnionych szkół.

Żyrafko! Życzymy ci wielu przygód i wspaniałych przyjaciół!


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

17 Listopada 2016, 10:14

„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś –

znam się z dziećmi nie od dziś....”

Dzisiaj w naszej szkole pojawili się wspaniali goście – pluszaki. Nasi puchaci przyjaciele uczestniczyli w apelu klas 1-3, podczas którego poznali szkolnych kolegów z FILOMATY. Z okazji ich święta wszystkie dzieci odśpiewały im  STO LAT!

 


DZIEŃ CHŁOPCA W 1A

17 Listopada 2016, 10:11

Z okazji Dnia Chłopaka
wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego Ci dzisiaj  1a życzy.

 


PIERWSZA POMOC

14 Listopada 2016, 11:57

Każdego roku w Polsce dochodzi do około 40 tysięcy przypadków zatrzymania akcji serca. Bez pierwszej pomocy udzielonej przez świadków zdarzenia, szansa przeżycia wynosi mniej niż 10 procent .Dlatego tak ważne jest organizowanie pokazów prawidłowej resuscytacji. W naszej szkole uczymy tego uczniów już od najmłodszych lat. Niedawno takie zajęcia przeprowadzone zostały dla klas I-III. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w pokazie, same próbowały resuscytacji na manekinach. Mamy nadzieję ,że kiedyś nie będą bały się pomagać innym.

 


PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

10 Listopada 2016, 10:13

W dniu 25 października 2016 roku   w Szkole Podstawowej FILOMATA odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni rodzice uczniów i dyrekcja.

 


EMPATIA W SZKOLNEJ ŁAWCE

25 Października 2016, 12:05

Wierzymy, że empatia może zmienić polską szkołę

Konferencja z okazji XX-lecia FILOMATY

11 października 2016 był wyjątkowym dniem dla całej społeczności FILOMATY. Tego dnia odbyła się konferencja Empatia w edukacji – jak może zmienić polską szkołę? Tak postanowiliśmy celebrować jubileusz XX-lecia istnienia. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Towarzystwo Oświatowe FILOMATA, a całość objął patronatem Prezydent Miasta Gliwice. Konferencja była propozycją nie tylko dla pracowników naszych placówek, uczestniczyć mogli w niej także inni nauczyciele,  rodzice – wszyscy zainteresowani tematem. Frekwencja dopisała wspaniale. Odwiedzili nas goście z całej Polski - przybyło 238 osób.

 


WIZYTA W RADIOSTACJI

25 Października 2016, 10:34

Klasy drugie i trzecie odwiedziły gliwicką Radiostację. Uczestniczyły w lekcji muzealnej na temat historii jej powstania. Dowiedziały się z jakiego drewna została zrobiona i do czego jest dzisiaj wykorzystywana. Zobaczyły krótki film i prezentację oraz szukały ukrytych sprzętów radiowych. To była wspaniała zabawa i lekcja z regionalizmu.