• slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
  Bądź ponad zmartwieniami, bądź zbyt szlachetny, aby okazywać gniew, zbyt silny aby się bać i zbyt szczęśliwy, aby pozwolić zepsuć to problemom.
  Thomas Jefferson
 • slidebg1
  Bądź ponad zmartwieniami, bądź zbyt szlachetny, aby okazywać gniew, zbyt silny aby się bać i zbyt szczęśliwy, aby pozwolić zepsuć to problemom.
  Thomas Jefferson
 • slidebg1
  Bądź ponad zmartwieniami, bądź zbyt szlachetny, aby okazywać gniew, zbyt silny aby się bać i zbyt szczęśliwy, aby pozwolić zepsuć to problemom.
  Thomas Jefferson
FilomataSzkoła Podstawowa

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

16 Grudnia 2014, 11:09

  

Zapraszamy uczniów klas V i VI szkół podstawowych do udziału
w KONKURSIE JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

SHOW THE POWER AND ENERGY OF ENGLISH!

Eliminacje - 26 stycznia 2015   
Finał - 24 lutego 2015

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:
iPad mini, roczne i półroczne kursy nauki języków obcych
w szkołach językowych z Gliwic i Zabrza, książki i wiele niespodzianek!

REGULAMIN       ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH

PLAKAT      FORMULARZ ZGŁOSZENIA


Mistrzostwa Śląska

18 Grudnia 2014, 11:42

W piątek 12.12.2014r. Julia brała udział w Mistrzostwach Śląska w pływaniu rocznika 2003 gdzie zdobyła złoty medal w konkurencji 100 m stylem dowolnym. W sobotę 13.12.2014r. Julia startując w V Międzynarodowym Mityngu Pływackim Pawłowice 2014, w kategorii 11 lat, zdobyła brązowy medal w konkurencji 100 m grzbietem.


MIKOŁAJ W FILOMACIE

14 Grudnia 2014, 2:11

Dnia 5 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj. Najprawdziwszy, najlepszy, najsympatyczniejszy. Przytargał z sobą wór ogrooomnny! A w nim – niespodzianka dla nas wszystkich w Filomacie. Dostaliśmy PIŁKARZYKI, nowoczesne, ładne i solidne. Na pewno wytrzymają nawet najbardziej zacięty mecz piłkarski! Oczywiście było tez słodko, bo święty przyniósł czekoladki. Hmm…mógłby przychodzić co tydzień. Albo i częściej! W naszych klasach także świętowaliśmy mikołajki. W paczkach znalazły się zabawki, klocki, pluszaki, książki, kolorowe notesiki…Chyba wszyscy byliśmy zadowoleni, a nawet jeśli Mikołaj tym razem nie trafił z upominkiem, to z uśmiechem mu podziękowaliśmy, bo przecież w nocy znów się go spodziewaliśmy! Tym razem w naszych domach


HISTORIA NA WESOŁO

14 Grudnia 2014, 12:54

Gliwice mają piękną i bogatą przeszłość. Niewiele jest publikacji, które pokusiłyby się przedstawić dzieje miasta w sposób przystępny dzieciom. Pan Grzegorz Krawczyk napisał sztukę pt. „Chłopiec z Gliwic,” Pan Ireneusz Maciejewski wyreżyserował, scenografię stworzył Dariusz Panas, a muzyką okrasił Michał Kowalczyk.  Muzeum Willa Caro stworzyła miejsce, a wspaniała czteroosobowa grupa aktorów po mistrzowsku zagrała. I tak oto najmłodsi Filomaci z klas I-III poznali w sposób zabawny i ciekawy - wycinek historii Gliwic. Gratulujemy pomysłu, dziękujemy za zaproszenie i prosimy o jeszcze!!!! Klasy pierwsze zwiedziły przepiękne, bogate  pomieszczenia domu gliwickiego przemysłowca, w którym obecnie mieści się muzeum. Na koniec utrwaliły zdobyte wiadomości na warsztatach plastycznych.


ANDRZEJKI TO DOBRA ZABAWA

9 Grudnia 2014, 2:37

Niby tacy nowocześni, zapatrzeni w monitory komputerów…ale gdy nadeszły ANDRZEJKI….Racjonalne myślenie precz! Wróżbo prawdę mi powiedz! Tak, tak!!! W tym wyjątkowym dniu w sali gimnastycznej miały swoją siedzibę wróżki  -  szeptuchy. Mogliśmy powróżyć z ręki, poznać imię swojej wybranki lub wybranka, albo dowiedzieć się, która pierwsza pójdzie za mąż !!! Na przepowiednie patrzyliśmy oczywiście z przymrużeniem oka, ale zabawa była przednia!!! Oto obrazki z imprezy


SUKCES BARTKA

9 Grudnia 2014, 2:26

W odbywającym się w Rybniku, w dniach 29-30.11.2014r., Turnieju Szachowym GAME OVER gr.B (ranking Elo.do 1700) Bartosz Norek uczeń klasy 4b zdobył pierwsze miejsce w grupie do lat 10,a w ogólnej klasyfikacji grupy B był 7.

wyniki


SUKCESY PŁYWAKÓW

2 Grudnia 2014, 7:26

W Mistrzostwach Gliwic z okazji Święta Niepodległości w pływaniu nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Drużyna 10 osobowa startowała na dystansie 50 m,wybranym przez siebie stylu, każdy w swojej kategorii wiekowej .Za trzy pierwsze miejsca w każdym roczniku zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody.

A oto nasi medaliści:

PIOTR SIKORA          I MIEJSCE

ANIA GRODNICKA    II MIEJSCE

OLGA KACZMAREK  II MIEJSCE

JASIU KRÓL              II MIEJSCE

JULIA CZAPELKA      II MIEJSCE

MATEUSZ SPAŁEK   II MIEJSCE

MACIEK NOREK       III MIEJSCE

MICHAŁ KACZMAREK III MIEJSCE

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


WYCIECZKA DO WIELICZKI

2 Grudnia 2014, 7:18

25 i 26 listopada najmłodsi uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki. Wraz z przewodnikiem zwiedzili  tajemnicze podziemia zabytkowej Kopalni Soli. Spacerując  trzykilometrową trasą wiodącą przez trzy poziomy Kopalni podziwiali solne rzeźby, płaskorzeźby, kaplice, pomniki, jeziora solankowe, a nawet nacieki w kształcie kalafiora. W Kopalni zobaczyli również kolekcję historycznych maszyn i urządzeń ilustrujących historię rozwoju technik górniczych. Na koniec nastąpił długo wyczekiwany moment czyli zakup solnych pamiątek. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.


ŚWIECĄCY OGÓREK ?!

2 Grudnia 2014, 6:58

Tak, tak to możliwe!!!! Okazało się, że po podłączeniu naszego ulubionego kiszonego do prądu - błyska się i świeci!!!! Każdy z nas mógł to zobaczyć na własne oczy!!!!


SUKCESY SZACHISTÓW

2 Grudnia 2014, 6:47

            Weronika Bartoń , uczennica klasy 2b, została Wicemistrzynią Śląska, zajmując II miejsce w Mistrzostwach Województwa Śląskiego Dzieci do lat 7  w Szachach Szybkich w Czechowicach-Dziedzicach.