• slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
FilomataSzkoła Podstawowa

DZIECI DZIECIOM

28 Kwietnia 2015, 8:17

Już wkrótce, kolejne spotkanie z cyklu zajęć Dzieci-Dzieciom. Tym razem przeżyjecie z nami

INDIAŃSKIE PRZYGODY. 

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej FILOMATA,
ul. Pszczyńska 22. Warsztaty odbędą się 7 maja bieżącego roku o godzinie 17:00.
Przygotowania już trwają…


WIELKI SUKCES ZUZI WICHEREK

28 Kwietnia 2015, 8:06

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Zuzia Wicherek zdobyła I wyróżnienie w prestiżowym, międzynarodowym konkursieINTERNATIONAL VIOLIN COMPETITION. Gratulujemy Zuziu serdecznie. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni.


WYCIECZKA KLAS IV-VI

28 Kwietnia 2015, 9:35

Dnia 16 kwietnia udaliśmy się na wycieczkę do Wierzchowia. A tam…A tam jest JASKINIA! Jaskinia Wierzchowska to bardzo ciekawe miejsce. To aż 1000 m podziemnego labiryntu, który wiedzie przez ciekawe sale i korytarze. To największa jaskinia na terenie Jury Krakowskiej i posiada najdłuższą trasę turystyczną ze wszystkich jaskiń w Polsce!


ODYSEJA UMYSŁU

28 Kwietnia 2015, 9:26

Jak co roku uczniowie z naszej szkoły z wielką radością wzięli udział w 24 Eliminacjach  Regionalnych Konkursu - Odyseja Umysłu. Tegoroczne Eliminacje Regionalne odbyły się
w Krakowie. Efekty pracy Odyseuszy zostały docenione przez sędziów. Jednej z drużyn z klasy
III a udało się przejść do Finału Ogólnopolskiego, a drużyna z klasy II b otrzymała nagrodę specjalną od Omera. Drużyna w składzie: Aleksander Cisek, Zuzanna Kindrat, Maja Pruszowska, Igor Rybak, Wiktor Nowakowski w ostatni weekend marca wraz z opiekunami odwiedziła Gdańsk. 
W Trójmieście wysiłek został doceniony- Odyseusze zajęli IV miejsce. Gratulujemy!


KONKURS MINIOMNIBUS

28 Kwietnia 2015, 9:20

W piątek 27 marca odbyła się 21 edycja Konkursu Wiedzy i Umiejętności dla uczniów III klas szkół podstawowych w Gliwicach- MINIOMNIBUS 2015. Uczeń z naszej szkoły-Igor Rybak zajął IV miejsce. Gratulujemy sukcesu!


AKADEMIA SZACHOWA

22 Kwietnia 2015, 7:55

 - Maciej Norek uczeń klasy 3a (reprezentant Akademii Szachowej Gliwice) wystąpił w Finale Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 (sklasyfikowany na 11 miejscu w grupie do lat 9) WYNIKI

- Bartosz Norek uczeń klasy 4b (reprezentant Akademii Szachowej Gliwice) wystąpił w Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 12 lat (sklasyfikowany na 7 miejscu w grupie do lat 11) (Ogólnopolska Olimpiada Młodzików -Podlaskie 2015) WYNIKI

GRATULUJEMY!

 


PRYMUS 2015

14 Kwietnia 2015, 10:41

W tym  roku naszą szkołę w konkursie PRYMUS reprezentował Patryk Fudal z klasy 2 b. Gratulujemy dobrego wyniku i życzymy wielu sukcesów!


OLIMPIADA

14 Kwietnia 2015, 10:36

Z przyjemnością informujemy, że HANNA SZABLA uczennica klasy VIB oraz SZYMON CZERNIK uczeń klasy VIA zakwalifikowali się do II etapu konkursu:“MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA” Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za udział w konkursie już 21.04.2015r.


NASZA PISANKA

14 Kwietnia 2015, 10:32

Skąd się wzięła pisanka? Co to jest kroszonka? Co symbolizuje zajączek?

Na te i inne pytania związane z wielkanocnymi  zwyczajami znaleźliśmy odpowiedź w Zamku Piastowskim w Gliwicach. Uczniowie klasy 4a i 4b udali się tam na prezentację o Wielkanocy. Po zapoznaniu się ze śląskimi obyczajami świątecznymi sami zabraliśmy się do pracy, by stworzyć własne pisanki. Było ciekawie, inspirująco, a teraz wszyscy mamy piękne ozdoby do wielkanocnych koszyków!!!


PIOSENKA OBCOJĘZYCZNA

14 Kwietnia 2015, 10:24

19.03.2015 r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gliwicach. W konkursie wzięło udział 9 szkół podstawowych. Jury oceniało poprawność muzyczną, poprawność językową oraz wrażenia artystyczne. Uczennica klasy 5a Magda Kraszewska zajęła III miejsce! Gratulujemy!