• slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
  Wdzięczność jest nie tylko największą spośród cnót,
  lecz także matką wszystkich innych.


  Cyceron
 • slidebg1
  Wdzięczność jest nie tylko największą spośród cnót,
  lecz także matką wszystkich innych.


  Cyceron
FilomataSzkoła Podstawowa

W poniedziałek 15 września uczniowie klasy IA i IB wzięli udział w imprezie profilaktyczno-edukacyjnej „Odblaskowy Pierwszak”. Dzieci po raz pierwszy razem wyruszyły poza mury szkoły. Sprzyjała nam piękna pogoda i radosne nastroje. Aula Komendy Miejskiej przy ul. Powstańców Warszawy wypełniona była po brzegi. Przedstawienie pt. „Bąbel w drodze do szkoły, czyli wychowanie komunikacyjne na wesoło”  spotkało się z wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci i wyzwoliło pokłady radości. Uczniowie aktywnie brali udział w zabawach prowadzonych przez aktorów. Gorącymi brawami podziękowano za przedstawienie. Zostaliśmy obdarowani odblaskami  i książeczkami w ramach akcji „Bezpieczne Gliwice”. Na koniec dzieci pożegnały się ze Sznupkiem przybijając  piątkę. Z głowami pełnymi wiedzy komunikacyjnej wróciliśmy do szkoły.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 Września 2014, 10:51

1 września 2014 rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015. Największe emocje wśród 165 uczniów SP FILOMATA przeżywali pierwszoklasiści i ich bliscy. Pierwszaki otrzymały zwyczajowe „tyty” pełne słodyczy czyli rogi obfitości. Życzymy wszystkim uczniom udanego startu w ten rok szkolny.


Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015, które odbędzie się 1 września, w siedzibie szkoły przy ulicy Pszczyńskiej 22,  w godzinach:

Klasy III-IV – 9.00

Klasy V- VI – 10.00

Klasy I-II – 11.00

 

ZAPRASZAMY

WOKALISTKI ZAMYKAJA SEZON

24 Czerwca 2014, 9:26

Pora na podsumowanie tegorocznej działalności filomackich zespołów wokalnych. Za nami bardzo intensywny semestr i udane konkursowe żniwa.

Młodsze chórzystki zostały laureatkami dwóch konkursów. Na I Festiwalu Piosenki Francuskiej w Knurowie urzekły jurorów piosenką „J`ai perdu le do de ma clarinette”, zaś laury na Konkursie Piosenki Ekologicznej w Bojkowie zawdzięczają utworowi „Ej, Janicku, kaześ jest” z repertuaru Golec uOrkiestry. Oprócz tego, chór otrzymał III nagrodę na Konkursie Piosenki Szkolnej „Szkolny dzwonek”, za wykonanie piosenki „Anioły”.

Zespół Yellow wywalczył dwie  II nagrody:  na Gliwickich Konfrontacjach Artystycznych (dziewczyny brawurowo wykonały „Super trouper” ABBY) oraz w Konkursie Piosenki Ekologicznej (dzięki balladzie „Kołysz nas, Ziemio”). Nasze wokalistki otrzymały tez wyróżnienie specjalne na Przeglądzie Piosenki Turystycznej oraz wyróżnienie w Konkursie Piosenki Śląskiej „Karlik”.

Sezon konkursowo-koncertowy 2013/14 niniejszym uznajemy za bardzo udany i ….zamknięty

Kibicujcie nam po wakacjach!  A jeśli kibicowanie to dla Was za mało – zapraszamy w szeregi naszych zespołów! Nowe głosy przydadzą się zwłaszcza młodszemu składowi. Szczegóły we wrześniu.

GALERIA


Laureaci Kangurka 2014

24 Czerwca 2014, 9:04

Uwaga! Uwaga!

Jak co roku, w czerwcu, do szkoły przyszły wyniki MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO„KANGUR I KANGUREK 2014”.
Z przyjemnością ogłaszamy, że uczniowie:
Bartosz NOREK z klasy III b
oraz
Krzysztof PALATYŃSKI z klasy IV b
uzyskali najwyższy tytuł w tym konkursie
- tytuł LAUREATA!!!
Jakub MIODEK z klasy III a
oraz
 Szymon CZERNIK z klasy V a

 uzyskali bardzo dobry wynik!!!

Dyplomy za WYRÓŻNIENIE
w tym prestiżowym konkursie otrzymali:
Pola WIDEŁ z klasy II b
Weronika TELUK z klasy II b
Igor RYBAK z klasy II a
Zuzanna WICHEREK z klasy IV b
Julia CZAPELKA z klasy V b
Hanna SZABLA z klasy V b


Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym uczniom
w tym prestiżowym konkursie!!!


Wspomnień kilka z ZIELONEJ SZKOŁY

15 Czerwca 2014, 11:38

Dnia 2 czerwca 2014 roku wyjechaliśmy do Długopola Dolnego na Euroweek. Oprócz naszej klasy byli jeszcze piąto- i czwartoklasiści z naszej szkoły. Opiekunami byli: pani Ewa, pani Monika, pani Magdalena, pani Ela oraz pan Krzysztof

SZCZEGÓŁY Z WYJAZDU

GALERIA ZDJĘĆ


Wyniki konkursu z języka angirlskiego "Młody Lingwista"

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

WYNIKI

Zielona kolonia klas III w Zubrzycy Górnej

15 Czerwca 2014, 10:59

Piękna miejscowość na Orawie, u stóp Babiej Góry tuż pod Przełęczą Krowiarki gościła w tym roku klasy trzecie.

Oto jak uczniowie opisali czas pobytu w Zubrzycy Górnej:

GALERIA ZDJĘĆ


PIKNIK 2014

10 Czerwca 2014, 12:45

24 maja w naszej szkole, co stało się już tradycją, odbył się rodzinny piknik – tym razem jego hasłem przewodnim były „Zabawy naszych Dziadków”. Piknik rozpoczął się o godzinie dziesiątej koncertem życzeń. Piosenki – śpiewane przez uczniów SP Filomata - dedykowane były  mamom, tatom, babciom i dziadkom. SZCZEGÓŁY

 

GALERIA


Skup Kultury także w FILOMACIE

29 Maja 2014, 9:04

Nie masz już miejsca na nowe książki? Stare kasety i winyle spadają Ci z półek? Nie wyrzucaj ich! ODDAJ NAM!

Skup Kultury to nie jest zwykły bookcrossing - to wydarzenie kulturalne na najwyższym poziomie. Wielki finał imprezy już 15 CZERWCA w Gliwicach.

Stowarzyszenie „Cała Naprzód” specjalnie dla Was - czytelników dobrych książek i słuchaczy świetnej muzyki zorganizuje największy kiermasz kulturalny jaki widział nasz region. My nie ustalamy cen. Zapłacisz tyle ile będziesz chciał! Co więcej, cały dochód z przedsięwzięcia zasili konto „Całej Naprzód”, która te pieniądze przekaże na pomoc osobom niepełnosprawnym.

Jeśli chcesz oddać nam swoje książki, płyty, winyle, kasety, a może sam jesteś autorem i chcesz podarować nam swoje dzieło z dedykacją przynieś je do Zespołu Szkół FILOMATA, Gliwice ul.Bojkowska20A. A my przekażemy je Stowarzyszeniu Cała Naprzód.

CZEKAMY DO 6 CZERWCA!!!

 Więcej informacji: https://www.facebook.com/SkupKulturyCN