FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

MIKOŁAJ

6 Grudnia 2018, 8:56

Wizyta Mikołaja w tym roku w przedszkolu połączona był z teatrzykiem. Dzieci zebrały się na sali gimnastycznej i oglądając przedstawienie niecierpliwie nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków Mikołaja. Gdy już się zjawił nasz gość, dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki, a następnie zostały wręczone wszystkim dzieciom prezenty. Przedszkolaki były bardzo radosne i przejęte w tym dniu.

  


BAL ANDRZEJKOWY

30 Listopada 2018, 11:35

,,Hokus-pokus, czary-mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary”

W czwartek w przedszkolu odbył się bal andrzejkowy. Dzieci z pomocą swoich rodziców przygotowały wspaniałe i ciekawe stroje. Nie zabrakło smoka, dinozaura, księżniczek, superbohaterów, żyrafki, policjantów ,a także wielu innych pięknych przebrań. Dzieci poznały zwyczaje andrzejkowe, a następnie odbyły się zabawy i gry przy muzyce. Dziękujemy za wspólną zabawę !

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

27 Listopada 2018, 6:27

Dzień pluszowego misia trwał w przedszkolu już od tygodnia. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się ta wspaniała zabawka. Tak więc wysłuchaliśmy historii o Prezydencie Roosevelcie i niedźwiadku, potem były zdjęcia pierwszych misiów jakie powstały ponad sto lat temu. Dowiedzieliśmy się jakie przedmioty można wyprodukować z tematem przewodnim misia oraz jakie misie znamy z bajek. Na koniec tworzyliśmy własne misie - lepione, klejone i malowane. Ma się rozumieć, że misiowy poczęstunek też był!

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

23 Listopada 2018, 10:35

W piątek odbyła się bardzo ważna uroczystość. Dzieci z najmłodszej grupy stały się prawdziwymi przedszkolakami, a wszystko za sprawą pasowania. Od samego rana trwały przygotowania. Aż wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment. Smerfy zaprezentowały przygotowane piosenki, wierszyki oraz taniec. Dla wszystkich małych artystów był to pierwszy bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie oraz pasowanie przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia!

 


ZAJĘCIA OTWARTE W MISIACH

22 Listopada 2018, 5:40

W środę w grupie misiów gościli rodzice. Dzieci przygotowywały się do tego dnia już od dawna…A wszystko za sprawą misa! Przedszkolaki razem z postanowiły wykonać swojego misia. Na początku wszystkie dzieci projektowały misie, następnie przyszedł czas na wybranie koloru materiału i dodatków.  Rodzice okazali się niezastąpieni w ostatnim etapie wykonania misia, czyli szyciu!

 


PODARUJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA

17 Listopada 2018, 1:07

Akcja Podaruj Pluszaka Dla Dzieciaka

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy, magiczny czas- Święta Bożego Narodzenia. W tym roku chciejmy dołączyć do Akcji Podaruj Pluszaka Dla Dzieciaka, która ma na celu wywołanie uśmiechu u małych cudownie walczących bohaterów. Mowa jest o dzieciach, które na co dzień walczą z chorobą nowotworową w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II.

Zbieramy nowe pluszaki, gry, kolorowanki.

Akcja trwa do 30 listopada 2018 roku, aby w kolejny dzień wysłać paczkę do czekających maluchów.         
                                                                           Z góry dziękujemy! 


STARSZAKI NA WYCIECZCE W KOPALNI LUIZA

16 Listopada 2018, 12:44

15 listopada odbyła się pełna wrażeń oraz niezwykłych wyzwań wycieczka do kopalni. Dzieci na swojej drodze spotkały Skarbnika, który wcale nie okazał się strasznym duszkiem, opowiedział o swojej roli w kopalni oraz na koniec poczęstował wszystkich cukierkami, aby jak się okazało dodać nam odwagi! Dzieci przechodziły przez wąskie tunele, gdzie Misie i Tygryski musiały się schylać, aby przejść. Następnie oglądaliśmy wszystkie ogromne maszyny pomagające w wydobyciu węgla. Przejechaliśmy się prawdziwą górniczą kolejką, zwiedzając ciemne zakamarki kopalni oraz spędziliśmy chwilę w kaplicy, gdzie zobaczyliśmy statuetkę św. Barbary. Na samym końcu każdy z Misiów i Tygrysków został mianowany na małego sztygara!

Po wyjściu z podziemia poszliśmy obejrzeć króciutki film o Węgielku, a po nim prawdziwy Sztygar w galowym stroju zabrał nas na barbórkowe spotkanie. Oczywiście przez cały pobyt w kopalni towarzyszyła nam dźwięczna śląska gwara!

Wycieczka była długa, męcząca, ale myślę , że warta zapamiętania, zwłaszcza dla nas wszystkich mających w rodzinie prawdziwych górników.


DZIEŃ DYNI

14 Listopada 2018, 9:53

We wtorek 13 listopada świętowaliśmy dzień dyni, było pysznie i kolorowo! Oprócz dyniowych przebrań i zabaw była także degustacja dyniowych babeczek, wafelków i pestek. Był też konkurs na najpiękniejszą dynię- wszystkie przyniesione były przepiękne, każdy uczestnik dnia dyni został wyróżniony dyplomem!


JEŻYKI W KINIE AMOK

12 Listopada 2018, 9:46

Jeżyki wybrały się do kina Amok na warsztaty. Mogliśmy tam zwiedzić całe kino wraz z zapleczem i pomieszczeniem kinooperatora. Widzieliśmy maszyny wyświetlające filmy, a nawet mogliśmy osobiście je włączyć! Na koniec udało nam się zobaczyć kilka fajnych bajek. Było naprawdę ciekawie!