FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

w dniu 18 maja 2020 roku Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY wznawia działalność. Zapraszamy naszych Wychowanków w godzinach od 7.00 do 16.00 do udziału w zajęciach opiekuńczych. Nadal przygotowywać będziemy materiały programowe i organizować spotkania on-line dla Dzieci.
We wszystkich sprawach związanych z powrotem naszych podopiecznych do Przedszkola prosimy o kontakt z dyrektorem placówki Anną Ślagórską a.slagorska@filomata.pl lub z sekretariatem  przedszkole@filomata.com.pl

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

 w związku ze stanem epidemii nasze Przedszkole pozostaje zamknięte do 10 kwietnia. Nie oznacza to, że nie mamy z Wami kontaktu. Od 16 marca pozostajemy w kontakcie mailowym a nasze Panie, wykorzystując pocztę elektroniczną, telefony, grupy na Messengerze i Wathssapp, You Tube przesyłają propozycje zabaw, prac plastycznych, piosenek czy innych aktywności do wykorzystania w czasie pobytu dzieci w domu.   
   Zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi Rodzice spotykają się chcąc zrealizować nasze propozycje np.: konieczność umożliwienia dostępu do komputera kilku członkom rodziny jednocześnie, brak drukarek, tuszu czy skanerów, oraz zdalnie realizowane obowiązki służbowe związane z Waszym zatrudnieniem, itp. Dlatego prosimy, aby przekazywane przez nas materiały, traktować nie jako obowiązek lecz propozycję działań, które pozwolą dzieciom zdobywać, bądź utrwalać umiejętności, a równocześnie będą sposobem uatrakcyjnienia im tak trudnego czasu, jakim jest konieczność stałego pozostawania w domu.
   Wiemy jak bardzo brakuje dzieciom kontaktu z koleżankami, kolegami a także Paniami. Pracujemy nad przygotowaniem nowych form kontaktów, tak aby udało się im spotkać chociaż wirtualnie. Wspierają  nas w tym także Rodzice, za co jesteśmy  bardzo wdzięczni.
    Od 31 marca wszystkie propozycje przygotowywane przez nauczycieli do wykorzystania w pracy  z dziećmi znają Państwo w "chmurze" naszego domowego przedszkola.
Życzę Państwu zdrowia i wytrwałości.
Zapraszam do kontaktu mailowego: a.slagorska@filomata.pl  lub przedszkole@filomata.com.pl
Anna Ślagórska
p.o. Dyrektora Przedszkola

 

DZIĘKUJEMY !!!!!

26 Czerwca 2020, 7:05

Dziś kończy się już bieżący rok szkolny  :)

Dlatego całe grono pedagogiczne oraz dyrekcja pragną podziękować wszystkim Dzieciom za wytrwałość w sprostaniu zdalnym wymogom programowym, a Rodzicom za wsparcie swoich pociech w tymże sprostaniu... Taki to był nietypowy czas, że wszyscy zamieniliśmy się w nauczycieli naszych dzieci. I niniejszym dziękujemy za trud i zaangażowanie, jakie włożyliście Państwo w zdalną edukację Waszych dzieci. Doceniamy Wasze wsparcie i poświęcony czas, wyrozumiałość i cierpliwość. I te walki z drukarkami i szukanie materiałów plastycznych :)

Bez Was nie osiągnęlibyśmy tak wiele :)

Tradycyjny bukiet róż dla mamy to również świetny pomysł :) na ...


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS!

26 Czerwca 2020, 6:51

Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W tym roku również z ogromnym niepokojem czekaliśmy na koniec czerwca, gdyż do samego końca nie wiedzieliśmy, czy uda nam się uroczyście pożegnać najstarszą grupę. Jednak udało się!W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 26 czerwc. Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy dzieci, które rozpoczynały edukację jako 2,5-latki i przeszły cały tryb edukacyjny w placówce. Przez ponad cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Powodzenia Misie! Z pewnością podbijecie szkolny świat!


NASZE PRACE

8 Czerwca 2020, 5:28

Podczas zajęć on-line na platformie Zoom Smerfy wykonały piękne prace plastyczne. Tygryski natomiast eksperymentowały...


 


DZIEŃ DZIECKA

31 Maja 2020, 5:28

Czego życzyć Dzieciom w Dniu Dziecka:

czarnych kotów na białych przypieckach,

burych kotów –

a może i białych…

byle były

i byle mruczały.

 

Życzę także Wam niskich okien

ze słonecznym, zielonym widokiem

a nad oknem – gałęzi kasztana

żeby kos miał gdzie śpiewać od rana.

 

Życzę rzeki i piasku przy rzece

na wspaniałe, piaskowe fortece.

I poziomek w leśnych kotlinach

drzew, na które dobrze się wspinać.

 

Życzę także wam koca, nie-koca,

który sny Wam przynosi po nocach

taki koc spełnia wszystkie życzenia:

to się w okręt, to w wyspę przemienia…

bywa też latającym dywanem

by się znowu stać kocem nad ranem.

 

I co jeszcze?

Już chyba niewiele:

śmiechu w domu

i lodów w niedzielę

i przyjaciół najlepszych na świecie

i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie.

Maria Terlikowska

 

Wszystkiego dobrego Kochani !


DZIEŃ MAMY

26 Maja 2020, 7:28

W tym roku Dzień Mamy obchodzimy zupełnie inaczej. Zawsze w przedszkolu przygotowujemy z tej okazji występy i spotkania z rodzicami. Mamy nadzieję, że za rok wszystko nadrobimy!

Misie przygotowały portrety swoich mam oraz złożyły życzenia podczas spotkania online https://youtu.be/QirFuoyq34g

 


GALERIA ZDJĘĆ PRZEDSZKOLAKÓW

23 Maja 2020, 3:59


WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

12 Maja 2020, 7:54

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Pamiętają o tym nasze przedszkolaki. Z tej okazji dzieci przygotowały rysunki i życzenia. Wszyscy składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom tego zawodu, za zaangażowanie i trud wkładany w swoją pracę. Życzymy dużo zdrowia i pomyślności!  


DZIEŃ STRAŻAKA

4 Maja 2020, 8:18

Kochane przedszkolaki!!!

Czy pamiętacie, że w tym tygodniu obchodzimy Dzień Strażaka!!! Niestety, nie spotkamy się z dzielnymi strażakami jak co roku w przedszkolu, ale za to możemy wspólnie przypomnieć sobie na czym polega ich ważna praca, pod jaki numer należy zadzwonić, aby ich wezwać oraz jaki strój nosi na sobie każdy strażak.

Wiersz W. Broniewskiego „Pożar”

Gwałtu, rety! Dom się pali!

Już strażacy przyjechali.

Prędko wleźli po drabinie

i stanęli przy kominie.

Polewają sikawkami

ogień, który jest pod nami.

Dym i ogień bucha z dachu,

ale strażak nie zna strachu,

choć gorąco mu okropnie,

wszedł na górę, już jest w oknie

i ratuje dzieci z ognia,

Tak strażacy robią co dnia.