FILOMATA - Liceum

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - zapewniamy start w dorosłość
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataLiceum

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 Września 2019, 8:20

Kochani!
Zaczynamy nowy rok szkolny. A w głowie może macie pytania: Co się wydarzy? Jak będzie? Jak sobie dam radę? 
Witamy Was z uśmiechem, ciekawi tego, co u Was, jak minęły Wasze wakacje, jakie macie plany i marzenia. Chcemy Wam towarzyszyć w ich realizacji. 
Niech ten rok szkolny będzie dobrym, wspólnym dziełem. Jak go stworzyć? 
Może według takiej recepty: 
weźmy wspólną dobrą energię, chęci i wytrwałość w działaniu, ciekawość świata, otwartość na ludzi, gotowość do pracy, dbanie o wypoczynek, zwłaszcza o sen i zdrowe jedzenie. 
Dodajmy gotowość na to, że nie wszystko będzie po naszej myśli i czasem coś się nie uda. I weźmy dużo spokoju, gdy tak się zdarzy, bowiem, jeśli nie godzimy się z tym, że będziemy popełniać błędy, wtedy nie ma mowy o nauce, kreatywności i innowacyjności. 
A do każdego dnia dodajmy szczodrze i bez ograniczeń: uśmiech, życzliwość, wzajemne wsparcie, tolerancję i dbałość o dobre relacje z ludźmi. 
Niech to będzie dla nas wszystkich dobry, piękny rok szkolny.


MOC MOŻLIWOŚCI

31 Lipca 2019, 9:52

Od 1 sierpnia 2019 roku Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące FILOMATA  przystępują do realizacji Projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny)
dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego dla poddziałania: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs

zapraszamy do śledzenia informacji związanych z realizacją naszego projektu


FIS-SST partnerem Poklikanych

25 Lipca 2019, 5:00

Firma FIS-SST z Gliwic wsparła w ostatnich dniach naszych licealistów, którzy realizują projekt Poklikani, przekazując im laptopy oraz projektor, aby mogli oni jeszcze efektywniej trafiać do dzieci i młodzieży z domów dziecka, świetlic oraz klas integracyjnych. 

Poklikani w nowym, powiększonym składzie zaczną prowadzić warsztaty z programowania już we wrześniu. 

Serdecznie dziękujemy firmie FIS-SST za okazane wsparcie.


WYNIKI MATURY 2019

10 Lipca 2019, 7:40

 

 

Z radością informujemy, iż wszyscy Absolwenci FILOMATY zdali egzamin maturalny  w sesji wiosennej 2019 roku.
Wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i nauczycieli.
Gratulujemy!
Kochani jesteśmy z Was dumni!

zobacz wyniki


Piotr Lazarek o drodze, którą przebył

27 Czerwca 2019, 10:54

Początek wakacji to dla nas także czas podsumowań, wyciągania wniosków i wspominania tego, co warte zachowania w pamięci.
O Piotrze Lazarku i jego działaniach, które doprowadziły do ogromnych sukcesów w perspektywie krajowej i światowej, pisaliśmy już kilka razy. Dzisiaj zapraszamy do posłuchania Piotra – jak On sam widzi drogę, którą przebył.


ŚLĄSKIE. INWESTUJEMY W TALENTY - IV EDYCJA

19 Czerwca 2019, 1:54

W związku z realizacją w roku szkolnym 2018/2019 projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty - IV edycja” uczennica klasy pierwszej liceum Aleksandra Maksimowska przygotowała publikację „How to improve your language skills”. Zamieszczamy ją na naszej stronie internetowej, ponieważ jej treść może być przydatna dla każdego, kto uczy się języka obcego.

Zobacz publikację


AKADEMIA FILOMATY – JUŻ CZAS !!!

15 Maja 2019, 1:19

Zgodnie z tradycją, już po raz 20 Akademia FILOMATY  w ostatni dniu roku szkolnego przyzna nagrody:

PRIMUS INTER PARES - nagroda dla najlepszego ucznia,
SOCIETATI CONSULENS - nagroda dla najaktywniejszego społecznika,
CORPORE FIRMISSIMUS - nagroda dla najlepszego sportowca,
ARTIFEX OPTIMUS
- nagroda na najlepszego artysty.

Już czas, aby klasy nominowały swoich kandydatów do poszczególnych nagród. Wnioski, w zaklejonych kopertach, należy złożyć do 5 czerwca w sekretariacie szkoły.

Regulamin Akademii FILOMATY

WNIOSKI:

PRIMUS INTER PARES
SOCIETATI CONSULENS
CORPORE FIRMISSIMUS
ARTIFEX OPTIMUS


ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 Kwietnia 2019, 12:43

26 kwietnia uczniowie klas siódmych zaprosili filomacką społeczność do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenki „Witaj, majowa jutrzenko" oraz solowej gry na flecie w wykonaniu Asi Sztandar. Najważniejszym elementem obchodów była projekcja filmu nakręconego przez naszą młodzież, którego bohaterowie – współcześni uczniowie – przenoszą się w czasie i mają okazję współuczestniczyć w wydarzeniach historycznych, m.in. obradach Sejmu Wielkiego, a także poznać wybitne postaci polskiego oświecenia: Hugona Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego, Ignacego Krasickiego, a nawet samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie mają możliwość poznać założenia rewolucyjnej uchwały majowej. Przypominają również o narodowym Święcie Flagi, obchodzonym 2 maja. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.


POŻEGNANIE KLASY III ROCZNIK 2019

27 Kwietnia 2019, 4:57

Za nami uroczystość ukończenia szkoły przez kolejny rocznik Abiturientów naszego LO.
Kochani – dziękujemy Wam za wspólne lata, za energię, emocje, pracę, uśmiech – za wszystko to, co było piękne i za wszystko to, co było trudne. Życzymy Wam pełni życia, spełnionych marzeń, osiągniętych celów, ludzkiej życzliwości i dobra.
Zamykacie pewien etap – to nie wróci więcej, jednak pozostawiamy Was w swoich sercach, z nadzieją, że będziecie do nas zaglądać. Zawsze będziecie oczekiwanymi Gośćmi.
Prezydentem Rzeczpospolitej Absolwenckiej na rok 2019/2020 została Klaudia Szczepanik.
Jeszcze tylko egzaminy, a potem … szczęśliwej drogi, już czas!
Zdjęcia wykonał Pan Rafał Sułek - serdecznie dziękujemy!

galeria zdjęć na FB


WIELKA GALA ZWOLNIONYCH W TEORII

25 Kwietnia 2019, 12:32

24 kwietnia odbyła się w Warszawie Gala Finałowa  Olimpiady Zwolnieni z Teorii. POKLIKANI odebrali nagrodę Srebrnego Wilka. Gratulujemy!

Na Gali Finałowej wyróżnionych zostało  30 szkół  mających najwyższą pozycję w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii. Dyplomy dla najlepszych szkół za 2019 rok oraz najbardziej zaangażowanych nauczycieli wręczone były przez Ambasador USA w Polsce oraz przedstawicieli Google.org, Pracuj.pl i Allegro. LO FILOMATA znalazło się na 9 miejscu w Polsce.