FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

KUCHARZENIE W 3A

7 Marca 2019, 2:34

Dzisiaj w naszej klasie było bardzo smacznie i zdrowo! Wszystkim życzymy smacznego!

 


GODZINA WYCHOWAWCZA NA WESOŁO

24 Lutego 2019, 12:09

Uczniowie klasy 5b skorzystali ostatnio z uroków zimy i relaksowali się na podwórku szkolnym. Były próby lepienia bałwana, zjeżdżanie z górki, ale największą frajdę sprawiła nam bitwa na śnieżki!

Zima jest super!


ACH, CO TO BYŁ ZA BAL

24 Lutego 2019, 12:00

W dniu dzisiejszym dzieci z klas 1-3 bawiły się na karnawałowym balu przebierańców. Ale była zabawa!!!!

W piątek pierwszego lutego wszyscy uczniowie klas 4-6 wzięli udział w balu karnawałowym. Zabawa była bardzo przyjemna – jedni szaleli w tańcu, inny patrzyli na bawiących się i rozmawiali. Dla każdego coś miłego! Niektórzy przebrali się, inni pozostali sobą. To była bardzo udany bal – pozwolił nam się zrelaksować i odstresować.


ZBIERAMY NA HOSPICJUM

24 Lutego 2019, 11:52

Podsumowaliśmy akcję "Zbieramy na Hospicjum". Dzięki kiermaszowi świątecznemu, licytacji obrazów i wszelkich złotówek, które zostały wrzucone do skarbonki, nazbieraliśmy 3038 zł.

W czwartek gościliśmy Panią Anetę i Pana Krzysztofa - osoby z hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji nt. działalności tej instytucji. Przed nami kolejne wyzwanie - kiermasz walentynkowych kartek. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za Wasze wsparcie!!!

Szkolne Koło Wolontariatu


FRYGA W 3A

31 Stycznia 2019, 3:47

Czy wiecie, co to jest FRYGA? To zabawka dziecięca, rodzaj bąka na sznurku, dawniej nazywana cygą. Od tradycyjnego bąka różni się sposobem wprawiania w ruch obrotowy. Potrzebowaliśmy tylko guzika i kawałek nitki, żeby każdy z nas miał własną FRYGĘ. I...... do zabawy!!!!


SAMOLOTY W 3A

31 Stycznia 2019, 3:43

Każdy kiedyś marzył o tym, żeby latać....Ikar i Dedal stali się inspiracją do tego, żeby w naszej klasie poleciały wysoko marzenia. Były też samolotowe zawody, czy to ważne kto wygrał? Dla nas ważniejsza była dobra zabawa!!!!

 


PRZEDŚWIĄTECZNE WSPOMNIENIE

8 Stycznia 2019, 11:17

Piękny i wyjątkowy, pełen wzruszeń, kolęd i pastorałek…Po prostu jedyny taki w roku. 20 grudnia spotkaliśmy się na WIGILII SZKOLNEJ, podczas której wystawione zostały JASEŁKA, mieliśmy także okazję pokolędować. Oprócz strawy duchowej zakosztowaliśmy także uczty podniebienia – słodkości były przepyszne!!! Oto parę ulotnych chwil w kadrze

 


GALA FINAŁOWA

13 Grudnia 2018, 2:18

6 grudnia uczniowie z klasy 1a, 1b i 3a wzięli udział w gali finałowej konkursu RAZEM. OPOWIADAMY. MALUJEMY. POMAGAMY. Młodzi autorzy bajek i ilustratorzy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską i Maciejem Orłosiem. Były rozmowy, wywiady, występy, autografy i ..... wiele niezapomnianych wrażeń. Wszyscy otrzymali swoją pierwszą autorską książkę, którą można nabyć w CH FORUM w Gliwicach. Cały dochód jest przeznaczony dla Hospicjum w Gliwicach. Zachęcamy do lektury- warto pomagać! Gratulujemy młodym twórcom ze Szkoły Podstawowej FILOMATA!

 


STAŚ 3A

13 Grudnia 2018, 2:13