FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

AKCJA EMPATIA

16 Kwietnia 2018, 7:27

Najstarsze przedszkolaki wybrały się na gliwicki rynek, by zapytać przechodniów, czym dla nich jest empatia ? Spotkaliśmy się z ogromną otwartością i chęcią podzielenia się swoimi doświadczeniami. Do tej pory Nasze przedszkole ozdabiają serduszka z wieloma określeniami empatii. My w zamian też rozdawaliśmy empatię- na Nasz dziecięcy sposób "serducho za serduccho". 

 


TYDZIEŃ EMPATII

11 Kwietnia 2018, 6:34

W bieżącym tygodniu realizujemy w Naszym przedszkolu projekt pt.: Tydzień Empatii. W każdej grupie przeprowadzamy zajęcia włączające z rodzicami, podczas których rozmawiamy na następujące tematy: "Uczymy się rozpoznawać emocje", "Cześć ! Jak się dzisiaj czujesz ?", "Co to jest empatia ?". W tym czasie wiele dekoracji w przedszkolu oraz prac plastycznych wykonanych przez dzieci nawiązuje do tematyki uczuć, emocji, empatii. W poniedziałek 9 kwietnia odbyły się warsztaty dla rodziców i grona pedagogicznego, które zrealizowała Pani Dyrektor Elżbieta Więcław. Warsztaty nawiązywały do tematu "Empatyczny Rodzic", przedstawiono również sposoby rozwiązywania sytuacji trudnych/ konfliktowych w myśl Porozumienia Bez Przemocy NVC. Dla zainteresowanych tematem w sekretariacie przedszkola została umieszczona do nabycia literatura nawiązująca do NVC, wychowania, czy rodzicielstwa. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za przeprowadzenie warsztatu, dziękujemy również rodzicom za wspólne porozmawianie w czasie warsztatu na tematy empatii, jak również za włączenie się do zajęć otwartych z Naszymi przedszkolakami. 

 


WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !

31 Marca 2018, 8:23

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,

obfitości na świątecznym stole,

smacznego jajka,

a także wiosennego nastroju

w rodzinnym gronie

życzą pracownicy Przedszkola Tęczowa Kraina FILOMATY.


POSZUKIWANIA WIELKANOCNYCH JAJEK

31 Marca 2018, 8:06

W Wielkim Tygodniu przedszkolaki miały do wykonania nie lada zadanie. Poszukiwały wielkanocne jajka, które na terenie przedszkola ukrył królik. Każdy, kto znalazł jajka mógł je wymienić na czekoladowe pyszności. 

 


MISIE PIEKĄ CHLEB

23 Marca 2018, 9:40

  


ŻEGNAMY ZIMĘ

23 Marca 2018, 9:29

21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji wykonaliśmy, a następnie uroczyście pożegnaliśmy Panne Marzanne. Misie wykonały ją z pomocą pań z Koła Gospodyń Wiejskich , a następnie pożegnały w dość nietypowym stylu. Panna Marzanna opuściła bramy przedszkola odjeżdżając przesłodkim gratem- fiatem. Maluszki wykonały w tym dniu również prace plastyczne o tematyce wiosennej. 


KIERMASZ WIELKANOCNY

22 Marca 2018, 9:05

Ruszamy z kiermaszem wielkanocnym. Fundusze zebrane ze zbiórki przeznaczymy na zorganizowanie warsztatów dla dzieci lub teatrzyku. Zapraszamy :) 


DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

22 Marca 2018, 8:23

16 marca obchodziliśmy Dzień Św. Patryka. Było zielono, wesoło i bardzo pracowicie. Dowiedzieliśmy się dużo o tym, skąd wzieło się to święto, jak obchodzą je dzieci z krajów anglojęzycznych oraz jak się ma do tego wszystkiego zielona koniczynka ? Malowaliśmy skrzaty, tęcze i koniczynki, a na deser była prawdziwa zielona galaretka. Potem szukaliśmy skrzata i jego garnca ze skarbem ale ten, jak zwykle zadrwił z Nas. Garnek był ale zamiast złota w środku były jadalne monety. Dzieciom to jednak nie przeszkadzało :)


WARSZTATY WIELKANOCNE

17 Marca 2018, 8:28

7 marca odbyły się warsztaty szycia tulipanów i kurczaczków. Prowadzącą warsztaty była Pani Anna Zemła, która serdecznie dziękuje za udział :) 


DLACZEGO MISIA BOLI ZĄB ?

4 Marca 2018, 8:45

W nawiązaniu do marcowego Dnia Dentysty odwiedził Nas teatrzyk Ciastuś z przedstawieniem pt.: "Dlaczego misia boli ząb ?". Treść przedstawienia pokazuje dzieciom, jak należy dbać o zęby i jakie są konsekwencje ich zaniedbania. Mieli okazję poznać rodzinę państwa Próchnic i zobaczyć, jak urządzają sobie domek na zębach misia Mateusza. Wesołe piosenki oraz udział dzieci w przedstawieniu pomagają utrwalać zasady dbania o ząbki.