FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

DREAM PARK

20 Czerwca 2019, 9:25

18 czerwca jeżyki, misie i tygryski wybrały się do dream parku w Ochabach na wycieczkę kończąca rok szkolny. Piękna pogoda dopisała dzięki czemu dzieci korzystały z dmuchanych zamków, zwiedziły park miniatur, mini zoo, park dinozaurów i bawiły się na placu zabaw. 
Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone i zadowolone. 

SMERFY W SALI ZABAW

9 Czerwca 2019, 9:01

W czwartek grupa Smerfów wybrała się do sali zabaw. Atrakcje były wspaniałe…dzieci doskonale się bawiły na trampolinie, w basenie wypełnionym piłeczkami oraz poznawały zakamarki statku pirackiego. Kinderplanetowy małpi gaj zapewnił maluchom niezapomniane dwie godziny zabawy.  


PIKNIK

26 Maja 2019, 9:52

W sobotę miało miejsce długo wyczekiwane wydarzenie…Piknik Przedszkolny, podczas którego wszystkie grupy zaprezentowały taniec i piosenkę dla Rodziców. Mieliśmy również okazję zobaczyć  przedstawenie dla dzieci przygotowane przez chętnych Rodziców , pod tytułem „Zamieszanie w krainie bajek”. Kolejnym punktem programu był występ Iluzjonisty, który zaczarował wszystkie dzieci, a nawet sporo dorosłych.

Podczas trwania pikniku można było skorzystać z różnych atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, samodzielnie wykonać korale, pomalować farbami na specjalnie przygotowanej do tego celu folii rozwieszonej między drzewami, poskakać na zamkach dmuchanych i dostać wykonanego z balonu zwierzaka. Przygotowany został również poczęstunek w organizacji którego pomogli Rodzice, którym bardzo, bardzo dziękujemy!    


JEŻYKI W KINIE AMOK

15 Maja 2019, 7:42

Grupa Jeżyków po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach w kinie Amok w Gliwicach. Tym razem Przedszkolaki stworzyły kino w kinie. Bawiły się światłem, tworzyły cienie, a na zakończenie obejrzały bajki z cyklu baśnie i bajki polskie: "Prawdziwa wężowa wdzięczność", "Kopciuch", "O psach i o kotach." Jak zawsze nauka połączona była z zabawą, dzięki czemu dzieci świetnie się bawiły.


WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

12 Maja 2019, 9:49

W ubiegły czwartek dwie najstarsze grupy wybrały się na bardzo ekscytująca wycieczkę - do gliwickiej siedziby Straży Pożarnej. Odwiedziliśmy wszystkie zakamarki ogromnej remizy, poznaliśmy wszystkie rodzaje pojazdów oraz przekonaliśmy się na własne uszy, jak głośno wyje alarm i co wtedy należy zrobić.


WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

8 Maja 2019, 5:26

We wtorek 7 maja odbyła się wycieczka do Wioski Indiańskiej MC BIZON w Karchowicach. Dzieci podczas wycieczki miały okazję przenieść się w czasie i poznać zwyczaje oraz życie Indian.  Zobaczyliśmy indiańskie stroje, namioty, instrumenty muzyczne, a nawet broń indiańską. Każde dziecko otrzymało specjalne indiańskie imię. Nauczyliśmy się także specjalnego tańca i piosenki. Następnie każdy mógł spróbować swoich sił strzelając z łuku do tarczy. Na koniec wycieczki przedszkolaki miały możliwość skorzystać z toru przeszkód i porzucać do celu. Podczas wycieczki każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.


WIZYTA POLICJANTA

5 Maja 2019, 8:08

Wizyta Pana Policjanta u Tygrysów już na nami! Najpierw była teoria: jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię w grupie i indywidualnie. Później sprawdziliśmy wiedzę w praktyce i wielokrotnie - w asyście policjanta - przechodziliśmy przez jezdnię. Ćwiczyliśmy tak długo, aż osiągneliśmy ideał! Dziękujemy Panu Policjantowi :)


JEŻYKI W MDK

30 Kwietnia 2019, 8:57

30 kwietnia grupa Jeżyków uczestniczyła w warsztatach z lepienia w glinie w Młodzieżowym Domu Kultury w  Gliwicach. Podczas zajęć przedszkolaki miały do wykorzystania sporo narzędzi dzięki, którym powstały rzeźby, płaskorzeźby oraz prace płaskie. Czekamy na Nasze prace po wypaleniu ich w piecu, aby móc je pomalować.


DZIEŃ ZWIERZAKA

28 Kwietnia 2019, 1:16

Długo oczekiwany dzień zwierzaka za nami. W przedszkolu w tym dniu pojawiło się mnóstwo zwierząt, odwiedziły nas dwa psy, kot, królik, świnki morskie, rybka, szynszyla, koszatniczka, żółw stepowy oraz ślimaki giganty. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą zwierzątka, jak należy o nie dbać, mogły je również poprzytulać i nakarmić. To był udany i emocjonujący dzień.


SZUKAMY ZAJĄCZKA

19 Kwietnia 2019, 8:14

W czwartek wszyscy od samego rana byli bardzo podekscytowanie, a to za sprawą zajączka wielkanocnego, który odwiedził przedszkolaków i pozostawił dla nich drobne upominki w przedszkolnym ogrodzie! Wszystkie dzieci z zapałem ruszyły na poszukiwania…