FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

JEŻYKI W KINIE AMOK

15 Maja 2019, 7:42

Grupa Jeżyków po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach w kinie Amok w Gliwicach. Tym razem Przedszkolaki stworzyły kino w kinie. Bawiły się światłem, tworzyły cienie, a na zakończenie obejrzały bajki z cyklu baśnie i bajki polskie: "Prawdziwa wężowa wdzięczność", "Kopciuch", "O psach i o kotach." Jak zawsze nauka połączona była z zabawą, dzięki czemu dzieci świetnie się bawiły.


WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

12 Maja 2019, 9:49

W ubiegły czwartek dwie najstarsze grupy wybrały się na bardzo ekscytująca wycieczkę - do gliwickiej siedziby Straży Pożarnej. Odwiedziliśmy wszystkie zakamarki ogromnej remizy, poznaliśmy wszystkie rodzaje pojazdów oraz przekonaliśmy się na własne uszy, jak głośno wyje alarm i co wtedy należy zrobić.


WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

8 Maja 2019, 5:26

We wtorek 7 maja odbyła się wycieczka do Wioski Indiańskiej MC BIZON w Karchowicach. Dzieci podczas wycieczki miały okazję przenieść się w czasie i poznać zwyczaje oraz życie Indian.  Zobaczyliśmy indiańskie stroje, namioty, instrumenty muzyczne, a nawet broń indiańską. Każde dziecko otrzymało specjalne indiańskie imię. Nauczyliśmy się także specjalnego tańca i piosenki. Następnie każdy mógł spróbować swoich sił strzelając z łuku do tarczy. Na koniec wycieczki przedszkolaki miały możliwość skorzystać z toru przeszkód i porzucać do celu. Podczas wycieczki każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.


WIZYTA POLICJANTA

5 Maja 2019, 8:08

Wizyta Pana Policjanta u Tygrysów już na nami! Najpierw była teoria: jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię w grupie i indywidualnie. Później sprawdziliśmy wiedzę w praktyce i wielokrotnie - w asyście policjanta - przechodziliśmy przez jezdnię. Ćwiczyliśmy tak długo, aż osiągneliśmy ideał! Dziękujemy Panu Policjantowi :)


JEŻYKI W MDK

30 Kwietnia 2019, 8:57

30 kwietnia grupa Jeżyków uczestniczyła w warsztatach z lepienia w glinie w Młodzieżowym Domu Kultury w  Gliwicach. Podczas zajęć przedszkolaki miały do wykorzystania sporo narzędzi dzięki, którym powstały rzeźby, płaskorzeźby oraz prace płaskie. Czekamy na Nasze prace po wypaleniu ich w piecu, aby móc je pomalować.


DZIEŃ ZWIERZAKA

28 Kwietnia 2019, 1:16

Długo oczekiwany dzień zwierzaka za nami. W przedszkolu w tym dniu pojawiło się mnóstwo zwierząt, odwiedziły nas dwa psy, kot, królik, świnki morskie, rybka, szynszyla, koszatniczka, żółw stepowy oraz ślimaki giganty. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą zwierzątka, jak należy o nie dbać, mogły je również poprzytulać i nakarmić. To był udany i emocjonujący dzień.


SZUKAMY ZAJĄCZKA

19 Kwietnia 2019, 8:14

W czwartek wszyscy od samego rana byli bardzo podekscytowanie, a to za sprawą zajączka wielkanocnego, który odwiedził przedszkolaków i pozostawił dla nich drobne upominki w przedszkolnym ogrodzie! Wszystkie dzieci z zapałem ruszyły na poszukiwania…


WYNIKI KONKURSÓW WIELKANOCNYCH

18 Kwietnia 2019, 8:07

Zakończył się już konkurs językowo-plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Rozstrzygnęliśmy także konkurs „Ester bunny” na najciekawszy kapelusz wielkanocny.  

Iście wiosennych kartek i kapeluszy otrzymaliśmy po kilka z każdej grupy. Wszyscy, którzy wzięli  udział w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych konkursach ;)


KINO SFERYCZNE

17 Kwietnia 2019, 8:08

We wtorek gościliśmy w przedszkolu Kino Sferyczne. Podczas pokazu dzieci oglądały trójwymiarową przestrzeń kosmiczną. Poprzez bajkę z ciekawymi bohaterami dzieci poznały lub utrwaliły nazwy planet i jednocześnie wesoło spędziły czas.