FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

TEATRZYK

8 Marca 2019, 8:13

Kolejny już raz przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym organizowanym w Naszym Przedszkolu.Tym razem widowisko dotyczyło zblizającej się wiosny. Żabka, czyli główny bohater opowiedziała dzieciom o pierwszych oznakach wiosny w pełnej humoru opowieści. Na zakończenie dzieci zatańczyły wspólnie taniec żegnającey zimę i witający wiosnę. 


JEŻYKI W STRAŻY POŻARNEJ

5 Marca 2019, 3:12

5 marca grupa Jeżyków wybrała się w odwiedziny do Straży Pożarnej w Gliwicach. Na spotkaniu przedszkolaki zwiedziły remizę strażacką oraz poznały pracę Strażaków. Utrwalenie numeru alarmowego było okazją do potwórzenia znanych już umiejętności. Największe wrażenie na dzieciach zrobił Strażak w pełnym umundurowaniu z tlenową maską.

 


WARSZTATY W SMERFACH

3 Marca 2019, 9:53

W piątek 1 marca w Smerfach odbyły się kolejne warsztaty z przedstawicielami Filharmonii Śląskiej. Tematem przewodnim był : „Obój i harfa w ogrodach dawnej Francji grają melodie pełne gracji”. Dzieci bliżej poznały obój i harfę oraz magiczne dźwięki jakie dzięki nim powstają.  


WALENTYNKI

15 Lutego 2019, 8:21

14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Z tej okazji zorganizowana została Poczta Walentynkowa. Każdy przedszkolak mógł własnoręcznie przygotować kartkę dla ulubionego kolegi lub koleżanki. Na sali gimnastycznej odbyło się wręczanie kartek, a następnie dzieci wybrały się do „Walentynkowego kina” ,gdzie oglądaliśmy bajkę pod tytułem „Zakochany kundel”.


MISIE W PIZZERII

6 Lutego 2019, 8:45

W tym tygodniu świętujemy Światowy Dzień Pizzy. Misie z tej okazji wybrały się na gliwicki rynek, aby nauczyć się od prawdziwych specjalistów, jak własnoręcznie zrobić pizzę. Na kulinarnych warsztatach  w pizzerii Dominium dowiedzieliśmy się ,że pierwsza pizza powstała 300 lat temu, a czapka osoby robiącej pizzę nazywa się „budyniówka”. Było pysznie i wesoło.


BAL KARNAWAŁOWY

6 Lutego 2019, 4:33


We wtorek 5 lutego w przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. Dzieci mogły w tym dniu spełnić swoje marzenia i stać się swoim ulubionym bohaterem z bajki. Dzieci miło spędziły czas na wspólnych tańcach i zabawach przy muzyce. Do domu dzieci wracały w wyśmienitych humorach, dzieląc się z bliskimi swoimi przeżyciami.


SEN ŻYRAFY W SMERFACH

6 Lutego 2019, 3:29

W najmłodszej grupie Smerfów na przełomie stycznia i lutego zrealizowany został projekt ”Sen Żyrafy”, który opiera się na metodzie „Porozumienia bez Przemocy” wg Marshalla Rosenberga. Projekt „Sen Żyrafy” pomaga nauczycielom i dzieciom, w formie zabawy, porozumiewać się ze sobą językiem serca. Od chwili pojawienia się żyrafiątka w przedszkolu, dzieci poznają „język żyrafy”, czyli komunikację empatyczną: uczą się, jak szczerze mówić  o tym, co dla nich ważne i jednocześnie rozumieć potrzeby drugiej osoby. W kolejnych tygodniach dzieci pogłębiają umiejętności nazywania uczuć i potrzeb, okazywania empatii oraz rozwiązywania konfliktów.

 


KULIG W WIŚLE

4 Lutego 2019, 8:00

Dziś Misie ,Jeżyki i Tygryski wybrały się na zimowy kulig. Byliśmy tylko w Wiśle, a klimat jak w prawdziwej krainie lodu. Aby się rozgrzać zatrzymaliśmy się w góralskiej chacie, gdzie czekała na nas pyszna kiełbaska z grilla i aromatyczna ziołowa herbatka na źródlanej wodzie.


WARSZTATY CHEMICZNE W JEŻYKACH

3 Lutego 2019, 7:57

W ubiegły piątek Jeżyki wzięły udział w warsztatach chemicznych. Poznały kilku nowych chemicznych bohaterów takich jak H2O, CO2, menzurka, szczypce... Ale najfajniejsze okazały się własnoręcznie przeprowadzone eksperymenty z tworzeniem dymu i magicznej piany. Zabawa była przednia!