FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

w dniu 18 maja 2020 roku Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY wznawia działalność. Zapraszamy naszych Wychowanków w godzinach od 7.00 do 18.00 do udziału w zajęciach opiekuńczych. Nadal przygotowywać będziemy materiały programowe i organizować spotkania on-line dla Dzieci.
We wszystkich sprawach związanych z powrotem naszych podopiecznych do Przedszkola prosimy o kontakt z Panią Dorotą Dendzik  d.dendzik@filomata.pl lub z sekretariatem  przedszkole@filomata.com.pl

 

 

 

DZIEŃ PSZCZOŁY

8 Sierpnia 2020, 4:06

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczoły. Przedszkolaki w ostatnich dniach także zgłębiały tajemnice tych owadów. Dzieci wybrały się na plac zabaw z lupami, ostrożnie szukając pszczół i przygotowując dla nich specjalne „domki”. Jednej pszczółce nawet spodobał się nasz pomysł. Na zakończenie wykonaliśmy papierowe owady, które ozdobiły naszą galerię prac przed przedszkolem.


AKTYWNY PRZEDSZKOLAK

8 Sierpnia 2020, 3:59

Ruch to zdrowie, szczególnie gdy za oknem piękna i słoneczna pogoda. Podczas wakacji mamy więcej czasu na nasze ulubione zabawy na przedszkolnym placu zabaw.


ZABAWKI SENSORYCZNE WYKONANE PRZEZ DZIECI

8 Sierpnia 2020, 3:42

Nasze przedszkolaki z pomocą pań wykonały gniotki sensoryczne. Zabawki pomagające rozładować stres i  ćwiczyć motorykę małą.  Dostarczają dzieciom dużo radości i uśmiechu !


DZIEŃ LODÓW

23 Lipca 2020, 9:44

21 lipca nasze przedszkolaczki  obchodziły Dzień Lodów. Dzieciaki miały okazję zapoznać się z krótką historią lodów, procesem ich powstawania, wierszykiem i zagadkami. Długo rozmawialiśmy o tym ulubionym letnim  deserze... Potem dzieci kleiły, wycinały i kolorowały swoje własne lody w wielu wersjach. To był fajny dzień!DZIĘKUJEMY !!!!!

26 Czerwca 2020, 7:05

Dziś kończy się już bieżący rok szkolny  :)

Dlatego całe grono pedagogiczne oraz dyrekcja pragną podziękować wszystkim Dzieciom za wytrwałość w sprostaniu zdalnym wymogom programowym, a Rodzicom za wsparcie swoich pociech w tymże sprostaniu... Taki to był nietypowy czas, że wszyscy zamieniliśmy się w nauczycieli naszych dzieci. I niniejszym dziękujemy za trud i zaangażowanie, jakie włożyliście Państwo w zdalną edukację Waszych dzieci. Doceniamy Wasze wsparcie i poświęcony czas, wyrozumiałość i cierpliwość. I te walki z drukarkami i szukanie materiałów plastycznych :)

Bez Was nie osiągnęlibyśmy tak wiele :)

Tradycyjny bukiet róż dla mamy to również świetny pomysł :) na ...


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS!

26 Czerwca 2020, 6:51

Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W tym roku również z ogromnym niepokojem czekaliśmy na koniec czerwca, gdyż do samego końca nie wiedzieliśmy, czy uda nam się uroczyście pożegnać najstarszą grupę. Jednak udało się!W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 26 czerwc. Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy dzieci, które rozpoczynały edukację jako 2,5-latki i przeszły cały tryb edukacyjny w placówce. Przez ponad cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Powodzenia Misie! Z pewnością podbijecie szkolny świat!


NASZE PRACE

8 Czerwca 2020, 5:28

Podczas zajęć on-line na platformie Zoom Smerfy wykonały piękne prace plastyczne. Tygryski natomiast eksperymentowały...


 


DZIEŃ DZIECKA

31 Maja 2020, 5:28

Czego życzyć Dzieciom w Dniu Dziecka:

czarnych kotów na białych przypieckach,

burych kotów –

a może i białych…

byle były

i byle mruczały.

 

Życzę także Wam niskich okien

ze słonecznym, zielonym widokiem

a nad oknem – gałęzi kasztana

żeby kos miał gdzie śpiewać od rana.

 

Życzę rzeki i piasku przy rzece

na wspaniałe, piaskowe fortece.

I poziomek w leśnych kotlinach

drzew, na które dobrze się wspinać.

 

Życzę także wam koca, nie-koca,

który sny Wam przynosi po nocach

taki koc spełnia wszystkie życzenia:

to się w okręt, to w wyspę przemienia…

bywa też latającym dywanem

by się znowu stać kocem nad ranem.

 

I co jeszcze?

Już chyba niewiele:

śmiechu w domu

i lodów w niedzielę

i przyjaciół najlepszych na świecie

i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie.

Maria Terlikowska

 

Wszystkiego dobrego Kochani !


DZIEŃ MAMY

26 Maja 2020, 7:28

W tym roku Dzień Mamy obchodzimy zupełnie inaczej. Zawsze w przedszkolu przygotowujemy z tej okazji występy i spotkania z rodzicami. Mamy nadzieję, że za rok wszystko nadrobimy!

Misie przygotowały portrety swoich mam oraz złożyły życzenia podczas spotkania online https://youtu.be/QirFuoyq34g